Tapo C520WS – otočí se za vším [recenze]

Reklama

Bezpečnostní kamera, která pohlídá prostor kolem sebe a to ve dne v noci. Otočná kamera Tapo má českou aplikaci, která vám bude dávat informace o každém pohybu.

Tapo C520WS je sice jednou z mnoha kamer na trhu, ovšem tato nabídne 2K QHD rozlišení (2 560 × 1 440 bodů), což nebývá u dostupných kamer obvyklé, ty mívají maximum 1080p. Díky lepšímu rozlišení se budete dívat na detailní obraz a identifikujete třeba obličeje osob nebo značky aut.

Tapo si oblíbíte už při koupi, cena kolem 1 800 Kč není nijak závratná. Kameru koupíte v bílém provedení, montáž se provede díky přibalenému držáku, nechybí hmoždinky a šroubky. Ideální umístění je takové, aby kamera dosáhla na elektrické napájení, používá se adaptér s dlouhým tenkým kabelem. Současně se kamera dokáže přuipojit přes klasický LAN nebo lépe přes Wi-Fi. Rozhled má v rozsahu 360° vodorovně a 130° svisle, takže instalace na roh budovy nebo na nějaký sloupek je ideál. Kamera odolává vodě a prachu, takže ani na dešti jí neublížíte.

Barevně v noci/IR přísvit

Po zapnutí a intalaci aplikace Tapo si kameru spárujete a můžete ji plně ovládat. Můžete asledovat online přenos nebo využít záznamu na vloženou microSD kartu či si budete platit předplatné cloudu Tapo Care, záleží na vás. Tento model kamery podporuje barevný obraz i v noci, což nebývá obvyklé a je to lepší podívání než na klasický černobílý obraz. Obraz v noci může být bez jakéhokoliv přísvitu, infračervený nebo LED.

Denní pohled

Hlídání prostoru můžete nastavit dle vašich potřeb. Můžete snímat panorama se zadaným úhlem pohledu, aktivovat režim hlídky, kdy objektiv „přejede“ vymezený úhel pohledu za určitý čas. Dále se kamera může dívat jen jedním směrem. Platí, že při registraci pohybu můžete dostat echo na mobil, i to lze vypnout. Současně rozliší, o jaký pohyb jde (člověk, zvíře, objekt) a kamera ho může sledovat.

Detekce osob

U všeho lze ladit citlivost, nebo dobu provozu, aby kamera pracovala efektivně. Otočná konstrukce se pohybuje svižně a bezhlučně, mikrofon dobře chytá zvuky. Pro nezvané hosty můžete použít zvukovou i světelnou sirénu, kamera umí blikat LED. Rovněž je tu reproduktor, takže můžete na dálku mluvit s nezvanou návštěvou apod.

Režim hlídka/LED přísvit

Tapo pracuje bez problémů nebo výpadků s Wi-Fi sítí, kvalitní obraz se určitě hodí, stejně tak detekce různých objektů na scéně. A to kolem kamery nebo pod ní. S takto dostupnou cenu jde určitě o zajímavý tip na zabezpečení různých prostor.

Reklama