Tasks: komplexní úkolovník pro každého (recenze Windows Phone aplikace)

Reklama

Mít v telefonu dobrý úkolovník se hodí takřka každému. Možná ho nevyužijete denně, ale nastanou situace, kdy jste rádi, že ho v telefonu máte. I když je Windows Phone 7 stále relativně mladý operační systém, má štěstí, že už nabízí skutečně skvělý úkolovník, který dokáže vyhovět takřka každému.

U spousty úkolovníků mne vždycky odrazovalo, že jsou zbytečně složité. Chtěl jsem si zapsat záznam, nastavit datum a prioritu a o více se nestarat. Tasks je přesně takový, respektive jeho první záložka. Vyplníte těchto několik údajů a o víc se nestaráte. Stačí ale ťuknout na položku more details, a rázem je nabídka bohatší o další informace jako e-mail, telefon, obrázek, hlasový záznam či podrobnější poznámku.

Předchozí je pro vás málo? Tak využijte další část aplikace s názvem Project. Ten nedělá nic jiného, než že úkoly sdružuje pod hlavičku projektů. Určitě to znáte sami. Některé úkoly se týkají spolupráce s jedním obchodním partnerem, jiné úkoly je třeba splnit v rámci jednání s úřady atd. Díky této položce si tak všechny úkoly snadno roztřídíte. Pochopitelně se zachováním všech dříve zadaných informací a priorit.

Projekty vás nezajímají? A co takhle kategorie? Aplikace jich pro vás několik vytvořila hned od začátku, další si samozřejmě vytvoříte sami. Máte zajímavý nápad, studijní povinnosti, obchodní plán nebo nákup? Vše si zadáte do kategorií a úkoly znovu budou přehledně rozděleny. Navíc mohou fungovat jako dlaždice na pohotovostním displeji.

Samozřejmě, všechny předchozí skupiny můžete míchat dohromady. Mít úkol v rámci určitého projektu, který spadá do zvolené kategorie. Záleží jen na vás, jak složitou aplikaci chcete z Tasks mít. A právě to je na tomto programu tak geniální.

Pochopitelně, podobná agenda by nebyla kompletní bez možnosti synchronizace. Tasks zatím nabízí spolupráci s Outlookem a jistě nezůstane jen u ní.

Do rukou tedy dostanete komplexní (a současně jednoduchou) aplikaci, s přehledným a líbivým rozhraním a navíc úplně zdarma. Stahujte, a hned!

Cena: freeware

Operační systém: Windows Phone 7 a vyšší

Reklama