Telefon na volání a SMS s podporou dualSIM

Reklama

V dnešních tipech se podíváme na telefony, které by klidně zapadly do nabídky mobilních přístrojů třeba před pěti lety. Mají ovšem jednu důležitou vlastnost navíc. Kromě toho, že se soustředí na psaní a volání, podporují navíc dvě SIM karty. Můžete tak využívat služeb hned dvou operátorů.

Kromě volání a zpráv toho telefony příliš nenabízejí. Nedejte se ale zmást, že je v textu celkem kritizujeme. Pokud chcete opravdu telefonovat, poslouží dobře. V dalších funkcích jsou ale dost omezené.

Samsung E2152

Tento mobil klasické konstrukce existuje ve třech barevných variantách. Nižší cena se projevila nejen na výbavě, ale také na obsahu balení, ve kterých nenajdete sluchátka ani kabel pro propojení s počítačem. Velkým nedostatkem je chybějící klasický 3,5mm audiokonektor. Výbava zahrnuje alespoň jednoduchý VGA fotoaparát a GPRS. Displej je samozřejmě nedotykový a má úhlopříčku 2“ při rozlišení 160 × 128 bodů. SIM karty se přepínají tlačítkem na boku, telefon má vícepoložkový seznam a řada uživatelů si pochvaluje přítomnost svítilny (i když se po několika vteřinách automaticky vypne) a pohodlnou gumovou klávesnici. Interní paměť přístroje je pouze 10 MB, fungovat vám ale budou paměťové karty microSDHC, přinejmenším do velikosti 2 GB.
 

Samsung E2152 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C2-00

Další velmi jednoduchý telefon, oproti předchozímu Samsungu má velkou výhodu v přítomnosti standardních konektorů, nešťastné je snad jen umístění microUSB z boku přístroje. Hodí se i podpora paměťových karet až do kapacity 32 GB. Telefon se vám jistě zalíbí svými rozměry, vždyť hmotnost je pouhých 74 g! Vadit by mohla nízká kapacita baterie, pouze 1020 mAh. Třídenní výdrž není špatná, ale u tohoto typu mobilu bychom očekávali určitě více. Nokia C2-00 má velmi malý, nedotykový displej s rozlišení 160 × 128 bodů. Datové přenosy opět zastupuje pouze GPRS. Z dalších funkcí disponuje telefon rádiem, a jednoduchým VGA fotoaparátem, který zvládne i video. Oboje ale ve velmi nízké kvalitě.
 
 

Nokia C2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung C6112

Tento výsuvný Samsung už má o poznání lepší výbavu (a vyšší cenu). Seženete ho v černé, šedé a červené barvě. Displej má použitelnější úhlopříčku 2,4“ a výborné rozlišení 240 × 320 bodů. Rozměry jsou díky konstrukci více než přijatelné, mobil má na výšku pouze 106 mm a hmotnost lehce přes 110 g. Telefon opakuje chybu svého levnějšího kolegy a opět nemá standardní audiokonektor. Většina uživatelů si ovšem stěžuje hlavně na složitou práci se zadním krytem, který se velmi špatně sundává. Stačí ovšem jednou umístit obě SIM a paměťovou kartu a přepínáte mezi nimi už tlačítkem přímo na telefonu. Další nevýhodou je baterie s kapacitou pouze 960 mAh, kterou musíte při intenzivnějším volání dobíjet i denně. Telefon už obsahuje i EDGE, má bluetooth a 2Mpx fotoaparát. Výsuvná konstrukce funguje spolehlivě.

Samsung C6112 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C2-06 Touch and Type

Také Nokia C2-06 je výsuvným telefonem s podporou dvou SIM karet, zásadní rozdíl ale spočívá v podpoře dotykového displeje. Ten je sice jen pasivní, jeho ovládání a integraci se Series 40 ale Nokia vyřešila velmi dobře. Proto bohatě stačí úhlopříčka 2,6“ a rozlišení 240 × 320 bodů. Výbava je velmi podobná předchozímu Samsungu, opět tu máme EDGE, bluetooth nebo 2Mpx fotoaparát a navíc také 3,5mm jack. Bohužel, i tento telefon má jen průměrnou kapacitu baterie, deklarovaná dvoutýdenní výdrž je naprostý nesmysl. Hodně uživatelů si také stěžuje na pomalejší reakce přístroje. Interní 10MB paměť se dá rozšířit kartami až do velikosti 32 GB.
 
 

NOKIA C2-06 Touch and Type lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Star II Duos

Jako poslední mobil jsme vybrali alternativu k předchozím produktům, Star II Duos totiž nabízí kompletní ovládání přes dotykový displej. Jeho výbava je ze všech dnešních telefonů suverénně nejlepší. Má 3,2“ kapacitní TFT displej s úhlopříčkou 240 × 400 bodů, větší uživatelskou paměť a 3Mpx fotoaparát. I když neumí 3G, datové přenosy doplňuje tentokrát Wi-Fi. Najdou se ale i chyby. V balení budete postrádat kabel a sluchátka a podezřele mnoho uživatelů si stěžuje na obtížnější psaní textových zpráv. Jednoduché je naopak přepínání SIM karet, telefon si také poradí i s dokumenty PDF a vzhledem k dotykovému displeji je dobrá výdrž baterie.
 
 

Samsung C6712 Star II Duos lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama