Telefon-tablet Huawei Ascend Mate od včerejška v prodeji

Reklama

Huawei začíná v Česku prodávat své zařízení na pomezí tabletu a mobilního telefonu, přístroj s více než šestipalcovým displejem označovaný jako Ascend Mate. Pořídit si je můžete za necelých dvanáct tisíc, nabídne skvělou výdrž a rychlý procesor.

Huawei označuje svůj Ascend Mate jako mobilní telefon, mě už ale přijde 6,1″ displej jako příliš velký na mobil, a kloním se proto spíše k označení tablet. V každém případě je Mate mezi tablety drobečkem a mezi mobily obrem, tak si vyberte. Fakt je ten, že umí telefonovat, což tablety většinou nezvládají.

 

Huawei_Mate-300x276

Na druhou stranu, kapacitou baterie (4 050 mAh) se zase řadí spíše k tabletům. Displej s výše zmíněnou úhlopříčkou zabírá přesně 73 % plochy čelní strany přístroje, tím se výrobce rád pochlubí. Dokáže zobrazit 1 280 × 720 bodů, je samozřejmě dotykový a používá nejrůznější technologie pro zvýšení jasu, kontrastu a dalších vlastností obrazu.

O běh Huawei Mate se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, v přístroji najdete operační systém Android 4.1. Tvorbu snímků má na starosti 8Mpx fotoaparát s autofokusem, případně jednomegapixelová kamera na přední straně.

V Česku se prodává od 17. června za cenu 11 990 Kč v křišťálově černé barvě (crystal black) a čistě bílé (pure white).

Huawei Ascend Mate M1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama