Médii probleskly zprávy o tom, že se Telefónica, provozovatel sítě O2, chystá k odchodu z České republiky (a několika dalších zemí), ukončí zde svůj provoz a celou síť někomu prodá. Operátor vydal prohlášení, ve kterém tyto spekulace kategoricky popírá.
Předně je třeba říci, že i v případě odchodu Telefóniky z Česka by nedošlo ke zrušení sítě a odpojení zákazníků. Česká pobočka společnosti by s největší pravděpodobností prodána se všemi smlouvami a závazky někomu dalšímu, například jiné nadnárodní operátorské skupině. Podobně byly v minulosti prodány české pobočky všech tří mobilních operátorů – Oskar Vodafonu, Radiomobil T-Mobilu a samotný Eurotel Telefónice. Není to tedy nic nového.
Podle tiskového prohlášení Telefóniky se ale žádný odchod z Česka neplánuje: Telefónica neplánuje omezení ani prodej svých aktivit v České republice, naopak zde i nadále investuje. Mezi chystané investice patří například nové datové centrum ve středočeském kraji za stovky milionů korun nebo připravovaný inkubátor pro začínající firmy. Rozhodně se chce zúčastnit i tendru na frekvence LTE.
Záměr setrvat v regionu potvrdil počátkem listopadu i finanční ředitel skupiny Telefónica Angel Vila na konferenci v Barceloně, kde vyloučil prodej německé, mexické i české pobočky, stejně tak jako odprodej minoritního podílu v China Unicom.