Telefony LG Optimus: vybere si každý

Reklama

Když chcete LG s operačním systémem Android, automaticky musíte sáhnout po některém z modelů Optimus. Ty pokrývají takřka všechny cenové kategorie i požadavky na různou výbavu. A některé modely jsou oproti konkurenci opravdu mimořádně výhodné.

Řada Optimus už je dlouho synonymum pro telefony LG s Androidem. Takhle pravda už ale nebude platit do budoucna, tam vládu převezme novější L-Style. Na novinku s označením Optimus nejspíš hned tak nenarazíme. To ale není až tak velký problém, mnohé telefony před sebou mají ještě dlouhý život, ať už kvůli ceně nebo nabízeným funkcím.

Kapitoly článku

  1. Levnější telefony
  2. Dražší přístroje

LG Optimus Me

Sice se jedná o nejlevnější LG, výbava ale není vůbec špatná. V obchodech se dá sehnat i pod 3000 Kč, tomu pak plně odpovídá 2,8“ displej, 600 MHz procesor, jen RAM 175 MB je slabá. Tenhle telefon ale stejně nebudete mít na žádné složité aplikace. Výdrž 1 280mAh baterie se pohybuje kolem dvou dnů. Verze Androidu je 2.2, výrobce slíbil i aktualizaci na 2.3. Fotoaparátu sice chybí nějaké doplňkové vlastnosti, ale samotné rozlišení 3 Mpx a VGA video není špatné. Vzhledem ke specifikacím by si mobil pouze zasloužil menší tloušťku než 12 mm a hmotnost 108 g.

LG P350 Optimus Me lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Pro

Škoda, že jediný smartphone s klávesnicí má LG pouze v nižší cenové třídě. Kvalitu plastové klávesnice si ale naprostá většina uživatelů pochvaluje, cenově představuje nárůst zhruba 600 Kč. Výbavou je Optimus Pro hodně podobný předchozímu modelu, jiné jsou ale samozřejmě rozměry telefonu. Telefon hodně narostl do výšky, hmotnost už je takřka 130 g! Dobrou zprávou je o kousek rychlejší procesor, 800 MHz, v telefonu také najdete aktuálnější Android 2.3.3. Multimediální schopnosti přístroje zůstávají beze změny, stejně tak kapacitní TFT displej s rozlišením 320 × 240.

LG C660 Optimus Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Net

Posunuly jsme se k hranici 4 000 Kč a tam nás zkouší oslovit Optimus Net. Výbava je o poznání lepší, také se jedná o novější telefon. Smartphone už má 800 MHz procesor a 512 MB RAM, vyšší je také kapacita baterie, nyní 1500 mAh. Rozlišení fotoaparátu stále zůstává 3 Mpx, už má ale automatické ostření, displej narostl jak ve velikosti (3,2“), tak v rozlišení (320 × 480). Všechny tyto vlastnosti opravňují telefon k vyšší ceně, a i když je cenově méně výhodný než ty předchozí, má rozhodně větší potenciál a vybrali bychom si spíše jeho. Konkurence jiných značek je ale v této cenové hladině opravdu hodně silná.

LG P690 Optimus NET lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus One

Prodejně asi nejúspěšnější zástupce řady Optimus, dnes už ale celkem starý mobil. Parametry jsou horší než u předchozího modelu Net, cena ale stejná nebo i vyšší. Optimus One totiž může těžit z výborné pověsti, jako jeden z prvních Androidů totiž nabídl nízkou cenu a solidní funkce. Dnes už ale 600 MHz procesor neobstojí a i když je další výbava hodně podobná Optimus Net (3,2“, 320 × 480, 512 MB RAM, 3 Mpx), jedná se už zkrátka o starší mobil.

LG P500 Optimus One lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Hub

Stále se pohybujeme kolem 4 500 Kč, za tuto cenu LG nabízí celkem nový Optimus Hub. Má nepopiratelnou výhodu ve větším rozlišení fotoaparátu a displeji s úhlopříčkou 3,5“ a rozlišením 320 × 480 bodů. Jinak zde ale máme velmi podobné vlastnosti.

Telefonu jsme se věnovali také v recenzi, příliš dobře nedopadl.

Problémem tohoto telefonu je hlavně silná konkurence dalších značek, s trochu nižší cenou bychom ho mohli doporučit, takto ale pouze překonává ve výbavě své kolegy a cena dává smysl hlavně ve srovnání s nimi. Uživatelé jsou s mobilem ale docela spokojeni, většina stížností směřuje snad jen na chybějící blesk a celkově horší fotoaparát.

LG E510 Optimus Hub lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama