Telefony LG Optimus: vybere si každý

Reklama

 Kapitoly článku

  1. Levnější telefony
  2. Dražší přístroje

LG Optimus Black

Cenově jsme udělali pořádný skok a odhalili tak jednu ze slabin řady Optimus. Chybí silný zástupce za cenu kolem 5 500 – 6 000 Kč. Oficiálně Optimus Black jen těžko seženete pod 6 500 Kč. I přes starší datum výroby se jedná asi o nejstylovějšího zástupce řady Optimus. Telefon už má gigahertzový procesor, velkou interní paměť 2 GB, blesk a autofocus u fotoaparátu, HD video a 4“ displej s rozlišením 480 × 800 bodů. Opravdu se vám ale zalíbí díky svým rozměrům, vždyť tloušťka je pod 10 mm!

Podobných mobilů zas tak není moc, více se i tom můžete přečíst zde.

LG P970 Optimus Black lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Sol

Právě tento telefon by se mohl stát žádaným zbožím kolem 6 000 Kč, je ale zatím celkem nový a cena poněkud nadsazená. Starší Optimus Black má o něco lepší parametry. Na telefonu stojí za pozornost výborný Ultra AMOLED displej, jen velikost bychom si představovali více než 3,8“. Chválit naopak můžeme tloušťku pod 10 mm nebo HD video. Dokud ale telefon nezlevní, určitě zůstane mimo větší pozornost uživatelů.

LG E730 Optimus Sol lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus 2X

Dvoujádrový telefon od LG patřil svého času k absolutní špičce, velmi dobrou investicí je ale i nyní. A nejenom díky dobré ceně. Dvoujádrový procesor zajišťuje rychlé reakce telefonu, uživatel má k dispozici také velkou interní paměť 8 GB. Na špičkové modely ztrácí toto LG kvůli menší paměti RAM a „pouze“ 4“ displeji s rozlišením 480 × 800 bodů. Pokud ale nehledáte opravdu nejmodernější telefony, toto LG poslouží více než dobře a velmi dobře obstojí i ve srovnání se stejně drahou konkurencí.

Telefonu jsme se podrobně věnovali v recenzi.

LG P990 Optimus 2X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus 3D

Nejvyšší model třídy Optimus seženete za poměrně příznivou cenu, v neoficiální distribuci dokonce kolem 8 000 Kč. Hlavním lákadlem telefonu je pochopitelně 3D, to je ale spíše na efekt než k praktickému užitku (alespoň dokud nebude více 3D zařízení). Telefon je skutečný obr, připravte se na velké rozměry i hmotnost. Má také největší displej ze všech přístrojů Optimus, konkrétně 4,3“. Rozlišení ale zůstává stejné jako u předchozího 2X. Telefony mají shodně dvoujádrový procesor, stejnou uživatelskou paměť i podporu HD videa. Z toho jednoznačně vyplývá, že se Optimus 3D vyplatí, jen pokud potřebujete větší displej nebo zmiňované 3D.

LG P920 Optimus 3D lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama