Telefony Nokia Series 40 mají nový internetový prohlížeč

Reklama

Nokia dnes vydala tiskovou zprávu informující o dostupnosti programu Nokia prohlížeč 2.0. Nová verze snižuje objem přenášených dat až o 90%, nabízí rychlejší surfování a snadný přístup a instalaci webových aplikací.

Aktualizace podporuje všechny druhy telefonů na platformě Series 40 – dotykové, s QWERTY klávesnicí, i nedotykové – a to včetně řady Nokia Asha a populárních telefonů jako Nokia C3-00, Nokia C2-03 a Nokia X3-02. Aktualizace bude automaticky předinstalovaná na některých současných a všech budoucích telefonech řady Nokia Series 40. Pro stávající uživatele bude aktualizace zdarma dostupná jako volitelná, prostřednictvím rozhraní over-the-air. Noví uživatelé si mohou aplikaci stáhnout v Nokia Obchodě. Prohlížeč je dostupný v 87 jazycích ve více než 200 státech.

Nokia prohlížeč 2.0 využívá serverů umístěných v cloudu, které adaptují standardní webové stránky pro lepší prohlížení na telefonech Nokia Series 40. Díky tomu, že jsou webové stránky zkomprimovány a přednahrány do cache v cloudu, k nim mohou koncoví uživatelé přistupovat způsobem, který je rychlejší a vyžaduje podstatně méně dat přenesených prostřednictvím mobilní sítě. Pro uživatele datových tarifů s platbou dle objemu přenesených to přinese levnější surfování a pro uživatele datových paušálu to přinese více prohlédnutých stránek bez překročení jejich měsíčního datového limitu a rychlejší zobrazení stránek.

Nokia prohlížeč 2.0 nabízí také nové intuitivní uživatelské rozhraní pro snadnější přístup k vyhledávání, nejpopulárnějšímu obsahu a důležitým funkcím na jedno kliknutí.

Došlo také k rozšíření práce s médii. Uživatelé mohou stahovat soubory na pozadí a dále surfovat po webu, anebo mohou soubory ukládat k pozdějšímu stažení, kdy je rychlost sítě nebo cena příznivější.

Nokia prohlížeč 2.0 nezapomněl ani na lepší spolupráci se sociálními sítěmi. Sdílení obsahu na sociálních sítích na jedno kliknutí s pamětí na přihlašovací údaje k Facebooku a Twitteru umožňuje snadno sdílet libovolnou stránku a komentovat její obsah přímo z prohlížeče.

Majitelé telefonů S40 si mohou stáhnout Nokia prohlížeč 2.0 zde. Jedná se pochopitelně o freeware. Pokud už máte prohlížeč nainstalovaný, podělte se s námi o své zkušenosti a první dojmy!

Reklama