Telefony s nejvyšším rozlišením fotoaparátu a videa

Reklama

Multimediální schopnosti mobilních telefonů tvoří především kvalita fotoaparátů a videa. Nejměřitelnějším ukazatelem v této oblasti je počet megapixelu a rozlišení při pořizování videa. Které telefony mohou nabídnout nejvíce? Podívejte se na přehled pěti multimediálních supertelefonů.

Nokia 808 PureView

Nokia 808 je naprosto bezkonkurenčním fotomobilem, který snese srovnání spíše s fotoaparáty než s mobilními telefony. Rozlišení 41 Mpx je mnohonásobně větší než cokoliv jiného v mobilní oblasti. K tomu si ještě přidejte podporu fullHD videa a máte před sebou ten multimediálně nejsilnější mobil dneška. Velkým překvapením zůstává, že se Nokia rozhodla použít starší operační systém Symbian. U tohoto telefonu počítejte také s velmi výraznou hmotností, větší tloušťkou (především v oblasti kolem objektivu) a prozatím i horší dostupností na našem trhu. Jinak se jedná o smartphone s 4“ AMOLED displejem, 16 GB interní paměti nebo 1400 mAh baterií. Nechybí podpora rychlých dat či bezplatná navigace.

Nokia 808 PureView lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia N8

Nokia N8 je rozhodně nejstarším telefonem v našem výběru. Výrobce už dávno nabízí modernější telefony, to nejlepší už za sebou má i operační systém Symbian. N8 ale pořád přitahuje pozornost. A není se co divit. Kolik mobilů v dnešní době nabídne 12 Mpx fotoaparát v kombinaci s full HD videem, kovové tělo nebo spoustu lákavých barevných variant? Pravda, telefon neosloví velikostí 3,5“ displeje, nebo rychlostí procesoru, ale pořád se jedná o zajímavou volbu.

Nokia N8 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Xperia S

Sony Xperia S je současnou vlajkovou lodí tohoto staronového výrobce. Telefon má velký displej s HD rozlišením, výbavu doplňuje dvoujádrový procesor 1 GB RAM. Velká je i hodnota interní paměti, už ji ale nerozšíříte paměťovými kartami. Impozantně zní informace o multimediálních schopnostech tohoto přístroje. Jako jeden z mála mobilů totiž kombinuje 12Mpx fotoaparát s fullHD videem. Telefonu navíc nechybí microHDMI konektor pro snadnější propojení s televizí. U nedávno uvedeného mobilu trochu zamrzí starší verze operačního systému Android, také konstrukce a ovládání mohly být o kousek lepší. Více si přečtěte v naší recenzi.

Sony Xperia S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Galaxy S III

Samsung Galaxy S III se vyhřívá na nejvyšších příčkách žebříčku uživatelsky nejoblíbenějších telefonů. Klíčový model Samsungu pro letošní rok nabízí ohromný hardwarový výkon, obrovský displej a řadu povedených vylepšení pro operační systém Android. Problém byste mohli mít především s jeho velikostí a prozatím také velmi vysokou cenou. Když ale žádáte to nejvybavenější, musíte si prostě připlatit. Kromě špičkového multimediálního výkonu tento mobil seženete také s rozdílnými kapacitami interní paměti a podporou karet. Recenzi najdete zde.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC One X

HTC One X představuje mobilní budoucnost, ve které se jen velmi špatně hledají slabá místa ve výbavě. Někomu by se snad nemuselo líbit „jen“ 32 GB interní paměti bez podpory karet nebo nutnost používat microSIM. I s touto kapacitou ale telefon zapadne do našeho dnešního přehledu. Veškeré další připomínky HTC umlčí čtyřjádrovým procesorem, obřím 4,7“ IPS displejem, podporou HD videa či 8Mpx fotoaparátem. Samozřejmostí je poslední verze operačního systému Android, podpora HDMI či NFC. Za zmínku určitě stojí i velmi přijatelné rozměry s tloušťkou pouhých 8,9 mm a hmotností 130 g. Od nákupu by tak prozatím mohla odrazovat jen vyšší cena. Recenzi najdete zde.

HTC One X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama