Telefony s výsuvnou klávesnicí

Reklama

V tomto výběru mobilních telefonů jsme se neomezovali žádnou cenou ani nabídkou funkcí, ale soustředili se pouze na jedinou hardwarovou vlastnost. Telefonů s výsuvnou klávesnicí v dnešní době mnoho nenajdete, přitom je na nich psaní absolutně nejpohodlnější.

Sony Ericsson Xperia Pro

Tento mobil je momentálně tím nejlepším, co si můžete pořídit s výsuvnou klávesnicí. I přes tento prvek si zachová příjemnou hmotnost pod 150 g. Výbavou je velmi podobný jiným Xperiím uvedeným na trh v druhé polovině loňského roku, operačním systémem je tudíž Android 2.3.5. Displej má sice jen 3,7“, ale současně také velmi dobré rozlišení 854 × 480 bodů. Jednojádrový procesor a 512 MB RAM představuje momentálně dobrý standard, nad něj jistě ční 8Mpx fotoaparát a možná i HD video. S klávesnicí se pracuje na výbornou, žádné připomínky nemáme ani ke kvalitě konstrukce. Řada uživatelů si pouze stěžuje na lesklý povrch mobilu, který má výrazné tendence se upatlávat.

Sony Ericsson Xperia Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia E7

Smartphone Nokia E7 už se prodává docela dlouho, aktualizací na systém Belle ale podstatně omládnul. Smířit se musíte s vysokou hmotností 175 g, kovová konstrukce a výsuvná klávesnice ale zkrátka vyžadují jistou oběť. Oproti předchozí Xperii je vysunutý displej částečně nakloněný, spokojenost s tímto řešením se dost různí. Mobil díky velkým rozměrům nabízí 4“ displej a trochu méně obvyklé rozlišení 640 × 360 bodů. Velkým problémem je chybějící paměťová karta, stačit musí 16 GB interní paměti. Nokia také dost dlouho nijak výrazně neřešila parametry procesoru a operační paměti. Důležitější je zde HD video a fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, kterému ovšem chybí automatické ostření. Mezi plusy můžeme zařadit i HDMI a i v tomto případě si naprostá většina uživatelů klávesnici pochvaluje.

Nokia E7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C6

Tento mobil se dá doslovně chápat jako odlehčená verze předchozí E7. Toho dosáhla především použitím plastové konstrukce a celkovým zmenšením rozměrů. To se samozřejmě muselo odrazit i u displeje, který má jen 3,2“, nechal si ovšem stejné rozlišení jako E7. Bohužel je ale odporový. Telefon nabízí kompletní datovou podporu, má i GPS a plnohodnotnou navigaci. Horší jsou ale samozřejmě multimediální funkce. Marně byste také hledali HDMI, nechybí zato mnohem důležitější paměťové karty až do kapacity 32 GB. Velký problém ovšem představuje fakt, že se mobil nedočkal aktualizace na operační systém Nokia Belle. Původní systém Symbian už je trochu zastaralý a uživatelé k němu mají spoustu námitek.

NOKIA C6 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Mini Pro

Výsuvnou klávesnici najdete i u kapesního modelu, kterým je Xperia Mini Pro. Nenechte se zmást velikostí, tenhle mobil má opravdu velmi dobrou výbavu. Zahrnuje rychlý procesor i dostatečnou paměť RAM, operačním systémem je vyladěný Android 2.3.5 s vlastní grafickou nástavbou Sony Ericssonu. Překvapením jsou i multimediální funkce s HD videem. Na kvalitu 8Mpx fotoaparátu si ale řada uživatelů stěžuje. U takového mobilu je samozřejmě také nutné počítat s menším displejem, 3“ opravdu nejsou mnoho. Kritika ale v tomto případě není oprávněná. Úhlopříčka 480 × 320 bodů ale velikosti naprosto odpovídá. Kvalita konstrukce je v tomto případě spíše jen lehce nadprůměrná, také klávesnice mi subjektivně připadala lepší u předchozího modelu X10 Mini Pro.

Sony Ericsson Xperia Mini Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung CorbyPlus WiFi

Tento mobil ocení uživatelé, kteří hledí především na cenu. CorbyPlus WiFi jako jediný mobil z našeho výběru nenabízí operační systém, na stabilitě se to ale příliš neprojevuje, mnoho uživatelů si stěžuje na časté samovolné vypínání. CorbyPlus WiFi má mnohem příjemnější rozměry než většina konkurentů. Ani u tohoto mobilu nemůže chybět dotykový displej, i když svými rozměry ani úhlopříčkou na zbývající čtyřku nestačí. Jak už je z názvu patrné, hlavním tahákem telefonu je podpora Wi-Fi, na druhém místě v rychlosti už je pouze EDGE. Telefon nepostrádá podporu paměťových karet, v kombinaci s 3,5mm jackem se dá použít jako hudební přehrávač. Pořizovat můžete také fotografie, i když 2Mpx fotoaparát zrovna neohromí svou kvalitou.

Samsung B3410 CorbyPlus WIFI lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama