Tesco Mobile opevňuje pozice, možná se chystá do Česka

Reklama

Možná se už brzy dočkáme dalšího virtuálního operátora. Tentokrát ho nebude provozovat vydavatel novin, ale prodejce potravin, řetězec obchodních domů Tesco. Firma se před koncem roku nechala zapsat do českého obchodního rejstříku, působí například na Slovensku.

S odhalením přišel web Mobil.cz, jehož redaktoři si všimli, že se 28. prosince do obchodního rejstříku nechala zapsat společnost Tesco Mobile ČR s. r. o. stoprocentně vlastněná firmou Tesco Stores, provozovatelem obchodních domů Tesco. Z toho samozřejmě ještě nevyplývá, že by měl nový operátor vstoupit do Česka v dohledné době, na druhou stranu by bylo zbytečné podstupovat martyrium s registrací firmy, kdyby toho nechtěl majitel využít.

Na druhou stranu, doménu TescoMobile.cz si zaregistrovalo Tesco Stores už v roce 2005, víceméně jen z důvodu opevnění pozic na českém trhu. Tak se nechme překvapit. V cizině je Tesco Mobile navázán vždy na síť O2, což je logické – obě firmy pocházejí z Velké Británie, byť O2 bylo později zakoupeno španělskou Telefónikou, dodnes má v Londýně evropskou centrálu. Je tedy pravděpodobné, že i v Česku by se dohodlo s O2, které již loni projevilo ochotu vpustit do své sítě Blesk mobil.

Podívejme se nyní na slovenské ceny. U předplacené karty si Tesco Mobile účtuje 0,10 eura za minutu volání (0,01 eura, pokud voláte do vlastní sítě) a 0,05 eura za odeslání textové zprávy. V přepočtu na koruny je to 2,50 Kč/min (0,25 Kč/min do vlastní sítě) a 1,25 Kč za zprávu. Ceny za volání jsou tedy totožné s českým Blesk mobilem, zprávy jsou dokonce levnější. Na rozdíl od prvního českého virtuála ale nabízí i paušální program.

Za 10 eur měsíčně (tedy 250 Kč) si můžete pořídit 100 minut do Tesco Mobile, 100 minut do ostatních slovenských sítí a 100 SMS kamkoliv. Pokud byste náhodou všechny volné jednotky vyčerpali, naúčtuje vám slovenský virtuál 0,01 eura za minutu volání do vlastní sítě, 0,10 eura za volání do cizí sítě (tedy 0,25 Kč a 2,50 Kč) a 0,05 eura (1,25 Kč) za odeslání SMS. Za 5 eur (125 Kč) si můžete k předplacence nebo paušálu pořídit 500MB datový balíček.

Reklama