Tesco Mobile potvrdilo vstup na český trh

Reklama

Jak jsme vás informovali začátkem roku, Tesco Mobile se připravuje ke vstupu na český trh. Tehdy jsme ale usuzovali pouze ze zápisu do obchodního rejstříku, dnes už máme informace potvrzené přímo od zdroje. Nového virtuála se dočkáme v průběhu léta.

V tiskové zprávě, kterou dnes zástupci české pobočky obchodního řetězce Tesco rozeslali médiím, nenajdeme bohužel žádné konkrétní informace. Víme jen, že obchody Tesco založily společnost, jejíž polovinu vlastní Telefónica O2, a že podobný systém používá Tesco Mobile i v zahraničí.

Nabízí se otázka, zda operátor vlastněný z 50 % O2 může svému majiteli konkurovat, tisková zpráva se nám to ale snaží namluvit: „Nový plnohodnotný virtuální operátor, který začne své služby nabízet v průběhu letošního léta, chce výrazně posílit konkurenční prostředí a rozšířit stávající nabídku mobilních služeb na českém trhu.“

O konkrétních podmínkách či cenách jsme se zatím nedozvěděli nic, kromě obecných informací o tom, že služby budou „jednoduché“, „srozumitelné“ a „s vysokou kvalitou za výhodnou cenu“. Generální ředitel české pobočky pak dodává, že „Budeme mít skvělou nabídku, z níž si vybere každý.“

Jediná zajímavá informace se týká místa prodeje – SIM karty budete moci zakoupit v hypermarketech Texco nebo přes internetový obchod iTesco.cz. Tesco s O2 spolupracuje v rámci služby Tesco Mobile na třech dalších trzích – Velké Británii, Irsku a Slovensku. V Maďarsku je Tesco Mobile jako společný projekt Tesco a Vodafone.

Reklama