Tesco Mobile radí, od kdy koupit dětem mobil

Reklama

Přemýšlíte, jestli koupit dětem pod stromeček mobil? Tesco Mobile se spojil s dětskou psycholožkou a radí, od jakého věku je to vhodné.

Dříve než v 7 letech to určitě není vhodné, protože do té doby je dítě v období tzv. magického věku, kdy by ještě mělo „žít v pohádce“. V době prvního stupně mobil často ani nepotřebuje,“ podotýká dětská psycholožka Lýdie Džundová, která spolupracuje se společností Tesco Mobile.

Pokud chcete mít kontrolu nad dítětem, které například samo dojíždí do kroužků, můžete mu sice mobil pořídit, ale půjčovat mu ho jen na inkriminovanou dobu. Zejména dnešním hysterickým rodičům dá možnost dítě kdykoliv telefonicky zkontrolovat jakýsi iluzorní pocit bezpečí.

Jakýsi zlom je hranice 10 let, kdy je opravdu vhodné o mobilu začít uvažovat, ale samozřejmě s jistými pravidly a omezeními. Spadá to do období před pubertou, kdy je porovnání s ostatními vrstevníky nejdůležitější,“ dodává psycholožka Tesco Mobile. I když pár let odoláte, nejpozději v pubertě budete muset mobil pořídit.

Odbornice na dětskou psychologii Lydie Džundová přidává ještě jednu důležitou radu: „Máte strach, že se z dítěte stane „závislák“ na mobilu? Dítě podvědomě opakuje vše, co vidí kolem sebe. Omezte proto hovory v jeho přítomnosti na minimum a vyhněte se bezcílnému brouzdání po internetu z mobilního telefonu či hraní her.

Reklama