Tetris: třikrát jinak, třikrát skvěle (recenze aplikací)

Reklama

Možná si říkáte, že Tetris sice byl dobrá zábava, ale na novější herní pecky prostě nemá. Je to klasika, na kterou si každý rád vzpomene, ale maximálně tak při hraní Angry Birds. Nenechte se ale mýlit, Tetris stále zůstává špičkovou hrou. Přesvědčte se sami…

Tetris jsem hrával jako malý. Od té doby jsem se k němu ale nevrátil a považoval ho za trochu archaickou zábavu. Spíše náhodou jsem vyzkoušel jednu z jeho verzí na mobilu, a pak jsem měl problémy přestat hrát. Klasická verze je totiž skvělá, když se ale okoření dalšími nápady, jedná se o jednu z nejhratelnějších her, které můžete na mobilu zkusit.

Postupně jsem zkusil tři jeho variace, které jsem chtěl původně porovnávat mezi sebou, ale nejde to. Každá je svým způsobem skvělá a v mobilu má určitě své místo.

Tetris

Tohle zpracování má na svědomí EA. Graficky je hra docela jednoduchá, hudební doprovod neobtěžuje. Ovládání je zpracováno velmi dobře, pohybem prstu po displeji měníte směr kostek, ťukáním je přetáčíte, aby zapadly přesně na své místo. Hra jednoduše naznačuje, kde bude kostka umístěná, jakmile spadne až dolů. U klasické verze si pouze vyberete, jakou chcete hrát rychlostí.

Určitě ale vyzkoušejte i verzi jménem Magic. Ta totiž hře přidává značnou originalitu. Jednak musíte plnit určitý úkol, který spočívá v postavení několika plných řad, a ve hře se také vyskytují určité bonusy. Jedním můžete například upravit tvar, který zrovna podá, druhým si zase připravíte půdu pro jeho správné umístění. Bonusy nemáte k dispozici automaticky a také je můžete vždy používat jen omezenou dobu. Jedná se ale o nápad, který hru perfektně oživí a připoutá vás k ní na delší dobu.

Odkaz na stažení: Android, iOS, Nokia

Cena: 56,63 Kč (Android), 0,99 dolarů (iOS), 50 Kč (Nokia)

Traris Deluxe

Tato hra využívá principu Tetrisu, na plochu ale umísťujete kostky s hodně netypickými tvary. A najednou vše vypadá jinak, hráč zvyklý na standardní verzi musí začít podstatně více přemýšlet. To co dříve fungovalo automaticky, už tady najednou nefunguje. Ovládání je stejné jako u předchozí verze, na výběr máte klasickou hru se čtyřmi druhy obtížnosti, a verzi, kde postupně stavba narůstá a vy se musíte pořádně snažit, abyste ji stihli snižovat.

Nejzábavnější je ale třetí verze Trarisu, kde už je hra hodně rozehraná a padají vám neustále hodně podobné symboly. S jejich pomocí musíte jako obvykle odstranit zbytek a dostat se až k zemi. Podle rychlosti a efektivity jste poté ohodnoceni.

Odkaz na stažení

Block Puzzle 2

Tato hra přísně vzato nepatří mezi varianty Tetrisu, její inspirace legendou je ale naprosto nesporná. Tentokrát máte před sebou více statickou zábavu, u které je nutné trochu přemýšlet. Vidíte symboly známé z klasického Tetrisu a musíte je umístit do předem stanoveného tvaru, většinou čtverce nebo obdélníku. Tvary na sebe musí pochopitelně přesně navazovat a žádný z nich nesmí přečnívat.

Hra nabízí plných sto úrovní, jejich řešení vám většinou nezabere déle než dvě minuty. Hra je sice logická, s obtížností to ale určitě nepřehání. I přes to je škoda, že nenabízí žádnou nápovědu, občas má člověk pocit, že už vyzkoušel vše a stále se nemůže dobrat správného výsledku.

Jakmile pokoříte všech sto levelů, určitě vyzkoušejte i velmi podobný první díl.

Odkaz na stažení

Reklama