The Dark Knight Rises: probudíte v sobě Batmana? [aplikace]

Reklama

Stylové uvedení Nokia Lumia 900 do českých obchodů se odehrálo za přítomnosti Batmana. Kromě mobilu donesl i speciální aplikaci pro všechny telefony Lumia. Vyzkoušeli jsme, jak probíhají virtuální souboje hrdiny se zlem a co aplikace umí!

Nedávná premiéra vlajkové lodi Nokia Lumia 900 se nesla v batmanovském duchu a onen pán v černém fanoušky navnadil na premiéru očekávaného filmového hitu. Ten se v kinech objeví již za pár dní a nejen fanoušci temného hrdiny si mohou chvíle čekání krátit hraním speciální hry se stejnojmenným názvem.

Související články:

Hra The Dark Knight Rises je určena pro Windows Phone a v Marketplace ji najdou pouze majitelé mobilů Nokia Lumia. Jelikož se s Lumiemi v obchodech setkáváme již nějaký ten měsíc, můžeme předpokládat, že by hru mohly hrát tisíce uživatelů po celé republice.

Aplikace je propojena se sociálně-poziční hrou Foursquare a tak jí přijdou na chuť hlavně její uživatelé. Jelikož je přihlášení do Foursquare možné provést přes tlačítko Facebooku, tak to není nijak komplikovaná podmínka. Poté už Foursquare nijak potřebovat nemusíte.

Proč ne/hrát The Dark Knight Rises?

  • Aplikace pouze pro Nokie Lumia
  • Zajímavý obsah, tapety, zvuky
  • Minimum hráčů!

Batmanovská aplikace se bohužel nedočkala českého překladu, a tak potřebujete základní znalost angličtiny. Hra dostala ponurý tmavý design a hlavně exkluzivní obsah. Po spuštění nabízí k přehrání několik filmových upoutávek, přidává tapetu na displej. Na dalších záložkách nabízí informace o hercích, filmu, nechybí efektní animovaný odpočet do premiéry filmu v kinech. Funguje i vyhledání kin ve vašem okolí, podle GPS polohy mobilu, po mapě se můžete dále přesouvat.

Hlavní částí aplikace je však sekce Gotham City, v níž se na mapě ukazuje poloha vaší maličkosti; ať už jste si na počátku spuštění hry zvolili klaďáka Batmana nebo záporáka jménem Bane. Po klepnutí do mapy se ukazuje vaše aktuální poloha (šedé kolečko) a kolem vás pak body zájmu. Tyto body se stahují ze serverů Foursquare a tak tu uvidíte nejrůznější restaurace, obchody, zajímavá místa, založit si můžete i svoje.

Ve hře jde o to „obsadit“ body zájmu, kde se nacházíte a nenechat si je vzít ve virtuálním souboji opačným hrdinou. Za každé obsazení místa dostanete 5 bodů, místo můžete jen evidovat, že jste tam byli nebo aktivovat obranu proti případnému útoku a odcizení místa. Obrana stojí nějaké body, bránit lze již od použití jediného bodu. Stav bránění místa se ukazuje na stupnici (barvy zelená-žlutá-červená) a popiskem. Druhá strana musí použít více bodů, než je nastaveno na obranu, v opačném případě body ztrácí a navíc 5 bodů se odečítá jako „trest“.

V praxi to může být tak, že na obranu je nasazeno třeba 20 bodů, vy použijete 21 a rázem získáte 20 + 5 bodů od protivníka. Vtip je v tom, že vy nevíte, kolik bodů máte použít na útok a tak vás dobytí jednoho místa vyjít pěkně draho, než překročíte hranici nastavených bodů.

Zaútočením na nějaké místo získáte pozornost obránce rychle, dorazí mu totiž hláška, že se někdo pokouší místo dobýt. Během „útoku“ se na displeji odehrává ozvučená asi 5sekundová animace vytržená z filmu. Body hrdinů stojících na stejné kladné nebo záporné straně se mohou spojovat a vytvořit tak silnou obranu. Pro informování poslouží položka „joint attack“, budoucímu parťákovi se pak odešle hláška o návrhu spolupráce.

Abyste se v mapě snadněji vyznali, umí filtrovat výskyt Batmana i Bana, případně volných míst k nárokování a případnému bránění. Líbí se mi seznam navštívených a bráněných míst, snadněji se v tom všem dá orientovat. Nechybí ani historie všech provedených činností, tak budete vědět, kdo z vás „vytáhnul“ nejvíce bodů apod.

Efektní je scanování okolí přes hledáček fotoaparátu tak, abyste v okolí viděli body zájmu. Tento princip Nokia používá u Nokia City Lens, takže se stačí s mobilem otáčet kolem sebe. Ikony míst ukazují vzdálenosti. Hra umí odměňovat hráče zpřístupněním wallpaperů nebo speciálních zvuků. V menu narazíte i na žebříček hráčů z celého světa, podle stavu jejich bodových kont v této hře snad opravdu bydlí.

V čem je slabina této geolokační hry? Tak především v tom, že hra není mezi uživateli rozšířená. Průzkum v Brně ukázal jasně, v centru se nějaký Batman pohyboval, jinak jsem tu snad jen já a kolega Pavel Tomek jako Bane. Kdo nás doplní?

Reklama