The Heist: logika čtyřikrát jinak

Reklama

Logických her pro mobilní telefony existuje obrovské množství, The Heist nabízí rovnou čtyři různé způsoby, jak si trochu procvičit mozkové závity. Než projdete všech šedesát levelů, zabere vám to spoustu času.

Logické hry, které The Heist nabízí, mají shodně postupně zvyšující se obtížnost. Prvních několik úrovní zvládnout bez potíží i děti, později ale začne přituhovat a budete se muset docela snažit, abyste uspěli. A jaké úkoly vás vlastně čekají?

Nejznámější hrou je pro mne osobně varianta Sokobanu. Vašim úkolem je přesunout několik objektů ve tvaru kostky z jednoho místa na druhé, přičemž vaše manévrovací schopnosti jsou dost omezené. Kostku můžete pouze tlačit před sebou a v této snaze vám budou bránit velmi šikovně postavené překážky. Nikdy také neutáhnete více jak jednu kostku najednou.

Druhá hra má podobný princip, její původní název ale neznám. Určitě už jste ale někdy něco podobného hráli. Tentokrát máte za úkol dostat jakýsi objekt směrem k vyznačenému východu. Přímou cestu ale zabarikádovalo několik překážek, které se dají odsunout jen jedním směrem. Vše tak musíte přeskládat, aby se cesta uvolnila.

Další logická hra je variantou skládání potrubí. Jednotlivé části na sebe musí nejenom přesně navazovat, ale máte také jasně vyznačeno odkud a kam musí ústit. Pohyb s jednotlivými částmi je ale opět velmi omezen a tak budete znovu přeskládávat.

Poslední hra má trochu jiný princip. Skládáte k sobě různě barevné symboly. Nikdy ale nesmíte dopustit, aby v jedné řadě či sloupci byly dva shodné i když různobarevné znaky. Vše vypadá velmi jednoduše, ale velmi brzo musíte do obrazce doplnit desítky symbolů a situace se začne komplikovat.

Popravdě řečeno moc nechápu, proč The Heist spojuje zrovna tyto čtyři logické hry, to ale není zas tak důležité. Podstatné je, že se budete přiměřeně bavit.

Operační systém: iOS 4.0 a vyšší

Odkaz na stažení

Cena: 0,99 dolarů (dočasně freeware)

Reklama