THL 4400: tolik energie, tolik pohodlí [recenze]

Reklama

Čínská novinka dokáže pořádně překvapit dlouhou výdrží, radost udělá velikostí displeje i spolehlivým chodem. Nic dalšího ohromujícího ve výbavě nehledejte.

thl4400

THL 4400

Rozměry: 145 × 72 × 9 mm, 140 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena THL 4400 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

THL 4400 nabízí zajímavý poměr ceny a kvality provedení. Mobil s 5palcovým displejem obsahuje solidně výkonný hardware, za zmínku stojí pevná konstrukce s integrovanou baterií s kapacitou 4 400 mAh. Dlouhá výdrž je tak zaručena po několik dní, dle stylu požívání! A o to přece jde!

THL_4400_12THL_4400_13

Konstrukce,  obsah balení

Je libo bílou nebo černou variantu? Tmavé plasty oživuje rámeček po obvodu, dle specifikací výrobce mobil zpevňuje Gorilla Glass na displeji. Zadní kryt je příjemně perforovaný, nechytá otisky a ostřejší hrany pomáhají pevnému držení. Hmotnost 140 g na takto velký mobil ještě vyhovuje, vepředu si hned všimnete nalepené fólie z výroby. I když jsou vidět nevzhledné bubliny, dá se na ni zvyknout, nebo ji rovnou sundat. Reakce displeje jsou i přes ni přesné.

THL_4400_11THL_4400_1THL_4400_2THL_4400_3

Horní hrana obsahuje microUSB a 3,5mm jack pro využití přibalené nabíječky a sluchátek. Přední prostor nad displejem zabrala kamera na selfie, po stranách reproduktoru sídlí čidlo světla pro automatický jas (funguje bezchybně) a rovněž barevná informační LED. V noci je LED dost viditelná, takže mobil na nočním stolku spí displejem dolů.

Displej

IPS technologie zaručuje slušnou kvalitu zobrazení, díky HD rozlišení budou majitelé spokojeni. Velikost 5 palců je hodně příjemná, na takové ploše snadno trefíte virtuální klávesnici i třeba oběma prsty najednou pracujete s fotkami apod. Celou dobu testování jsem využil automatický jas a nikdy mne nezklamal, dokonce by mohl šetřit energií ještě více. Při silném stisku se na displeji objeví „duha“, k poškození však nedojde.

THL_4400_4THL_4400_5

Ovládací prvky

Pod displejem i ve dne uvidíte bílé symboly senzorových kláves Androidu. Reagují opět dostatečně čitelně, navíc jsou bíle podsvícené, takže v noci nikdy nepřehlédnete. Škoda, že nelze upravit délku jejich podsvícení. THL na bocích nabízí zámek/vypínač vlevo, ovládání hlasitosti vpravo. Nepatrně vystupují nad povrch, takže je nahmatáte celkem snadno.

THL_4400_9THL_4400_10

Hardware, dual SIM

THL vsadilo na použití funkce dual SIM, koupí mobilu tak zabijete jednou ranou dva mobily, tedy vystačíte si s jedním pro služební i soukromé účely. Ovšem pozor, pouze SIM 1 slot podporuje 3G data, jinak jen GPRS. Výrobce jde s dobou a tak nezapomíná na 4jádrový procesor 1,3 GHz a 1 GB RAM. Obrovským zklamáním je pouze 4 GB vnitřní paměti, z níž vám na použití nezůstane ani 1 GB. A to je špatná hodnota pro instalaci aplikací. Nezbyde vám nic jiného, než hlídat a přesouvat na microSD kartu, čistit dočasné soubory atd. Zkrátka legrace… THL si standardně rozumí s datovými přenosy v 3G sítích a Wi-Fi, na nějaké LTE a NFC nemá pomyšlení.

THL_4400_7THL_4400_6

Systém

V novém THL najdete Android verze 4.4.2, systém je oproštěn od nějaké grafické nadstavby stylu Huawei či HTC, a tak tu máme standardní nabídky a menu. Drobné úpravy zaznamenalo několik ikon zástupců, v základu najdete nezbytnosti od Googlu a možná překvapí v menu položka Foat App. Jde o plovoucí panel 4 zástupců k multimédií, k jejich využití postrádám smysl, spíše to překáží a nelze dále upravovat. Pro dual SIM je připraveno oddělené menu, kde nastavíte, z jaké SIM se bude volat, posílat SMS a datovat, jak se budou jmenovat a jakou barvu jim určíte. Rychlost odezvy prostředí je dostačující, jen několikrát jsem zažil seknutí v aplikacích, ale to může být způsobeno právě jimi.

THL440_displej_1THL440_displej_2THL440_displej_3

Výdrž

Tohle je nejsilnější stránka THL mobilu. Při nabíjení velkokapacitní baterie počítejte s dlouhými desítkami minut, ovšem pak to stojí za to. I při mém velkém vytížení, focení, hraní her a běžné online komunikaci jsem nemusel nabíjet 2 i 3 dny v kuse! A to je velká paráda. Za jediný den zpravidla ubyde 20-30 % dle využití a to můžete být stále v klidu. THL 4400 si zaslouží pochvalu za výdrž, jednoznačně.

THL440_displej_4THL440_displej_5THL440_displej_6

Foto a video

Rozhraní fotoaplikace nepřekvapí, stále ohraný Android a tak nechybí GPS údaje o poloze, rovněž položka HDR režimu. Nefotí se klasickou spouští, ale tou virtuální, jedním dotykem přepnete na přední snímač na selfie. Kvalita fotek patří do průměru, což odpovídá střední třídě mobilů a nízké ceně. U videa bych ocenil větší aktivitu stabilizace, ale třeba záznam zvuku je určitě dostačující. Další fotky v našem preview.

THL_4400_foto_1THL_4400_foto_2

Závěr

Činské THL se netají tím, že sympatie chce získat hlavně dlouhou výdrží na nabití. To je nejdůležitější argument ke koupi, ostatní jsou jen doplňky. Velký displej je fajn, stejně tak pevná konstrukce. Spílat budete výrobci ohledně malé kapacitě vnitřní paměti, jinak budete spokojeni.

Telefon zapůjčila společnost eD‘ system Czech.

Reklama