TicWatch C2+ – klasické tvary, kožený řemínek a systém Googlu [recenze]

Reklama

Hledáte decentní kulaté chytré hodinky vhodné i na dámské zápěstí? TicWatch přesně takové jsou, chlubí se dobře čitelným displejem, nerezovou konstrukcí i příjemným koženým řemínkem.

Hodinky TicWatch C2+ pocházejí od společnosti Mobvoi, která je nabízí ve třech barvách – černé, testované stříbrné a vyloženě dámské rose gold. S cenou od 4 890 Kč jde o zajímavé zařízení, které ocení nejen sportovci, ale každý majitel telefonu. Hodinky se hodí kromě měření sportovních výkonů na pohodlné upozorňování na nové zprávy, ovládání hudby, sledování zdravotního stavu apod.

Hodinky jsou samozřejmě odolné podle normy IP68, nerezová konstrukce obsahuje 1,3palcový AMOLED displej pod sklem Gorilla Glass, který je velmi dobře čitelný i na jasném světle. Displej se může rozsvítit na poklepání nebo natočení zápěstí. Kožený pásek je příjemný na dotek a pohodlně se nosí na kůži, dá se běžně vyměnit za jiný. Menší konstrukce hodinek by se dle mého názoru lépe vyjímala na dámském zápěstí. Skvěle robustně vypadá nerezová konstrukce s rozměry 42,8 × 42,8 × 12,7 mm, dává hodinkám punc odolnosti.

Dvě tlačítka na pravé straně jsou jedinými ovladači, dá se s nimi kroutit (nemá to na nic vliv), jejich stiskem se dostanete do menu. Hodinky se nabíjí v kolébce s piny určenými pro další piny na spodní straně hodinek. Výdrž je slibovaná 2 dny se stále svítícím displejem, pokud budete hodinky mít jen na notifikace, vydržely mi i nepatrně déle. Jinak počítejte pro jistotu ob den s nabíjením. Spodek hodinek je plastový, s patřičnými senzory pro měření tepu, takový senzor na měření okysličení krve byste hledali marně.

Součástí hodinek je systém Wear OS od Googlu, který se propojí se s stejnojmennou aplikací v mobilu. Po spárování s mobilem se pak instalují aktualizace, vše trvá dlouhé minuty, ale pak to funguje. Na hodinkách si můžete měnit design ciferníků, dobře fungují notifikace, přečtete si zprávy z mobilu, vč. diakritiky. Hodinky automaticky počítají kroky a energetický výdej, už neumí měřit kvalitu spánku.

Samozřejmě s nimi můžete sportovat, díky GPS modulu si v mapách projdete trasu a podle aplikace Google Fit ověříte další naměřená data. Po přihlášení ke službám Mobvoi budete mít přístup ke sportovním statistikám ve vlastní aplikaci. Ačkoliv obsahují NFC, v Česku nepodporují Google Pay platby, a to je velká škoda.

Hodinky TicWatch C2+ se velice povedly po designové stránce, díky odolnosti s nimi můžete vyrážet na túry, nesmíte zapomínat na časté nabíjení jednou za cca 2 dny. Dobře poslouží pro notifikace z mobilu, hodí se na denní měření pohybu a občasné vyběhnutí.

Reklama