TicWatch E3: hodinky na sport i nákupy [recenze]

Reklama

Chytré hodinky, které budou vaším společníkem ve dne v noci, změří sportovní aktivitu, kvalitu spánku, upozorní na vše z mobilu a ještě s nimi zaplatíte v obchodě. Dá se něco pokazit?

TicWatch E3 jsou hodinky se systémem Google Wear OS (už jsme testovali vyšší model TicWatch Pro 3 GPS), který pohání ověřený procesor Qualcomm Snapdragon Wear 4100. Atraktivní parametry jsou ve spolupráci s příjemným kulatým designem bez rušivých elementů a výstředností. Elegantní hodinky se navíc pyšní cenovkou kolem 5 000 Kč a jsou tak velice zajímavou alternativou věhlěsných značek jako Apple, Samsung či Huawei s Honorem.

Konstrukce hodinek má normu krytí IP68 a je kompletně z tvrdého plastu, dají se tak nosit do bazénu či do sprchy, do prašného prostředí dílen nebo náročných podmínek venku. Kulaté tělo hodinek na ruku přichytíte silikonovým náramkem, který zrovna moc stylu nepobral, celkový dojem spíše kazí. Díky rozteči 20 mm jej ale lze jednoduše vyměnit za jiný.

V krabičce s hodinkami najdete USB nabíječku, stačí využít slot na notebooku nebo powerbance a hodinky dobijete. Výdrž hodinek výrobce udává až 48 hodin v kuse, pokud budete měřit sportovní aktivity a víc ehodinky používat, budete pro jistotu nabíjet denně. To není zrovna dobrý údaj. Tloušťka těla asi 13 mm není zrovn a nejmenší, průměr 45 mm pak docela běžný, i když na moje zápěstí preferuji větší modely typu Huawei Watch 3 Pro s průměrem 48 mm.  V hodinkách se ale nachází hlasitý reproduktor i mikrofon, a tak můžete odložit mobil a hovory zvládnete z hodinek. To se může hodit.

Hlavní roli ale má mírně zkosený 2.5 AMOLED displej s velikostí 1,3 palců, který chválím za skvělou čitelnost za všech podmínek. Dobře reaguje na dotyky prstů, funguje Always-on zobrazení, povrch má skvěle klouzavý. Systém Wear OS je plně počeštěný, nabízí přehledné prostředí se známými ikonami jako máte v mobilu s Androidem. V obchodě lze instalovat podporované aplikace, třeba Spotify apod.

Ovládací logika hodinek je jednoduchá, zespodu oznámení o událostech a nové zprávy, zeshora přepínače hlasitosti, leteckého režimu nebo plateb Google Pay. Zleva karta Google asistenta, zprava pak menu činností a aktivní karty (počasí, měření tepové frekvence apod.). V rámci bezpečnosti můžete aktivovat vyžadování hesla, pokud hodinky sundáte, nikdo se do nich nedostane. Reakce systému na povely je bezvadná a svižná, výkon procesoru a 1 GB RAM je dostačující.

Z menu hodinek můžete rovnou vytočit kontakt a telefonovat, nebo se dá na zprávy odpovídat na miniklávesnici, případně smajlíkem apod. Platby NFC v obchodech fungují, vždy je nutné funkci v hodinkách zapnout a poté přikládat ke čtečce, funguje bez problémů, je to vysoce návykové. Hodinky podporují rovněž Wi-Fi spojení pro stahování akutalizací a aplikací.

Nastavení a správa hodinek včetně uložených dat se odehrává v mobilní aplikaci Wear OS, kterou je třeba doinstalovat do telefonu. Pak zde spatříte výběr ciferníků, parametry nastavení hodinek, naměřené hodnoty, statistiky apod. Ciferníků není zrovna mnoho, můžete aktivovat a měnit pořadí karet Google v menu hodinek, dále upravit oznámení z aplikací apod. dále informace z hodinek putují do mobilní aplikace Google Fit, kde máte další statistiky vašeho pohybu.

Součástí hodinek jsou aplikace Mobvoi, kde po registraci najdete další možnosti evidování pohybu, spánku, tepové frekvence, okysličení krve apod. Díky podpoře GPS, Galileo a Beidou nepřijdete o záznam trasy v mapách, a to můžete mobil nechat doma.

Závěr

TicWatch E3 jsou povedené hodinky, které se o vás kompletně postarají. Pokud uvítáte usedlejší design a přehlédnete lacině vyhlížející náramek, budou se vám líbit. Nezklamou při měření různých aktivit včetně spánku, potěší možnost teleofnování z hodinek a hlavně pohodlných plateb v obchodech. Pro mne zůstává velkým mínusem malá výdrž baterie, kdy musíte dobíjet pro jistotu denně. A to musíte mít u sebe příslušný kabel s nabíječkou, jinak zůstanete s vybitými hodinkami na ruce.

 

Reklama