TicWatch Pro 3 GPS: chytré ambice na zápěstí [recenze]

Reklama

Sportovní chytré hodinky, které na nabídnou hned dva displeje nad sebou, obsahují systém Googlu a poprvé procesor Qualcomm. Změří všemožné aktivity a pohyb majitele, i přes přítomnost NFC s nimi bohužel nelze platit u pokladny.

TicWatch Pro 3 GPS jsou novinkou v nabídce výrobce, která míří do rukou nadšeným sportovcům i fanouškům kvalitní elektroniky na zápěstí. Cenovkou těsně pod 10 000 Kč se řadí mezi top hodinky na trhu, musí tak snést nejvyšší nároky. Hodinky koupíte v jediném barevném provedení, tmavé tělo a řemínek, ten oživuje oranžové prošívání po okrajích.

Tělo hodinek dostalo kovovou (nerezovou) vrchní část, kterou vidíte kolem displeje se sklem Gorilla Glass. Na bocích je patrný matný plast přecházející na spodní část se senzory. Luneta kolem displeje se neotáčí, obsahuje decentě označené sekundy během minutového cyklu. Řemínek s tloušťkou 22 mm je silikonový s hladkým povrchem na obou stranách, lze jej snadno vyháknout a vyměnit za jiný. Délka částí řemínku je standardní cca 115 a 90 mm včetně zapínání. Přebytečný kus po zapnutí drží jediná spona, možná by se hodila druhá. Na kůži je řemínek příjemný i na celodenní nošení.

Hodinky jsou odolné dle normy krytí IP68, bez obav poslouží na plavání a jiné skotačení ve vodním živlu. Po stranách konstrukce objevíte otvory pro mikrofon a reproduktor, z hodinek lze volat, kvalita hovoru je slušná. Samozřejmě musíte být v dosahu mobilu, do hodinek nelze vložit SIM kartu. Pravá strana dostala nepřehlédnutelná otočná tlačítka, horním vstoupíte do ikonového menu, dolním do menu sportovních tréninků. Ke stisku je nutné vynaložit nějakou sílu, nehrozí tak náhodné stisknutí při oblékání apod.

Hlavní roli má samozřejmě displej hodinek, jenže který chválit dříve? TicWatch totiž mají displeje hned dva nad sebou. Na prostoru průměru 1,4 palců (asi 35 mm) v nečinném stavu koukáte na černobílý LCD se základními informacemi – datum, čas, kroky, baterie – obnovuje se každou sekundu. Po natočení zápěstí se tento decentě podsvítí a uvidíte informace lépe. Je to skvělá volba místo always on funkce, spotřeba hodinek je v tomto stavu minimální, displej přečtete venku i uvnitř i na přímém světle. Stiskem tlačítka se pak rozzáří barevný Retina displej s rozlišením 454 × 454 bodů, jas regulujete sami nebo necháte automatiku, ta při testování pracovala na jedničku. Krásný barevný obraz přináší ostrý pohled na všemožné informace a ciferníky, z jejichž zásoby si snad vybere každý.

Spodní část poskytuje senzory pro snímání tepu i okysličení krve, po sundání hodinek se deaktivují. Čtveřice pinů pasuje k přibalenému USB-C kablíku se zahnutou koncovkou, plné nabíjení z nuly trvá necelé 2 hodiny. Bez tohoto kabelu hodinky nenabijete, podpora bezdrátového nabíjení se nekoná. Výdrž hodinek je podle výrobce 72 hodin, v reálu jsou tři dny na hraně, pokud jsou hodinky trvale využívané na notifikace, budík s vibracemi, odpovídání na zprávy na displeji, občasné měření chůze, běhu či jiného sportu. Pokud byste chtěli mít jen černobílý displej, dle výrobce na jedno nabití hodinky zvládnou 45 dní.

Displeje hodinek TicWatch Pro 3 GPS

Procesor Qualcomm Snapdragon Wear 4100 spolupracuje s 1 GB RAM a 8 GB paměti pro práci systému Wear OS. Hodinky kromě bluetooth 5.0 podporují Wi-Fi, GPS,  Beidou, Glonass, Galileo – takže i bez mobilu snadno uloží trasu na Google Mapách. Do vnitřní paměti se nedají uložit třeba písničky ze Spotify, slouží jen pro instalaci aplikací. Se Spotify si rozumí jen do té míry, že ukáže cover alba a tlačítka přehrávače a název skladby, nic víc. Podporu NFC ani nemá cenu řešit, systém Wear OS nesmyslně nepodporuje platby v obchodech. Na miniaturní klávesnici na hodinkách můžete odpovídat na SMS, nebo si je rovnou otevřít v mobilu. Pohyb v menu je snadný, shora stáhnete informační lištu jako na mobilu, tahem doprava se vracíte o krok zpět. Ze spodního okraje vytáhnete menu notifikací, kde samozřejmě nechybí české znaky. Systém obsahuje Google Asistenta pro hlasové diktování textů, zjšťování informací o počasí apod.

Aplikace Google Fit

Aplikace Wear OS pro správu hodinek

Menu systému tvoří ikony, základní rozcestník je docela dlouhý, kromě budíku, stopek, kalendáře, počasí tu nechybí odkazy na aplikaci Google Fit – měření cvičení, správné dýchání, někdo možná ocení upozornění na umytí rukou. Z hodinek můžete rovnou volat uložené kontakty, je to rychlejší než tahat mobil z bundy. Prakticko ufunkcí je svítilna (rozzáří se displej) i hledání spárovaného telefonu s prozvoněním. Velkou roli v menu mají aplikace služby Mobvoi v angličtině – do nich se musíte registrovat a pak si spustíte měření okysličení krve, analytiku spánku, záznam cvičení apod. Bez registrace služeb si vystačíte pro měření tréninků s Google Fit – obsahuje kolektivní sporty i individuální, a to jak outdoorové, tak indoorové (běh na pásu apod.). Výhodou Google Fit je synchronizace do Google účtu a snadný přístup k datům.

Hodinky TicWatch Pro 3 GPS jsou povedeným zařízením pro každodenní používání, pochvalu zaslouží konstrukce i řemínek, velmi kvalitní funkcí jsou dva displeje – jeden úsporný a druhý se skvělým obrazem. Zajímavým prvkem výbavy je mikrofon a reproduktor na hovory, prostředí Wear OS je díky češtině srozumitelné každému. Povinnost registrace Mobvoi služeb je trochu obtěžující, velkým mínusem je v Česku chybějící podpora NFC plateb a výdrž jen 2-3 dny dle využití.

Reklama