Tipsport extraliga: špatná reklama na hokej [aplikace]

Reklama

Každý, kdo rád sleduje českou hokejovou extraligu, určitě přivítá oficiální aplikaci, která se této soutěži věnuje. Stačí ale chvíle zkoumání a zjistíte, že Tipsport ELH toho zrovna moc nenabízí. Titul oficiální aplikace si nezaslouží ani náhodou.

Tipsport ELH nabízí na první pohled dostatek informací, kdo má ale rád statistiky a podrobnější zprávy, bude asi hodně zklamaný. Základem je přehled o odehraných zápasech. Vidíte ovšem pouze skore. Kdo dával branky? Jak končily jednotlivé třetiny? Jaký byl poměr střel? Co návštěva na zápase? Nebo krátké video s nejdůležitějšími momenty? Smůla, nic z toho se nedozvíte.

Program místo toho nabídne přehled nejbližších zápasů ve vašem okolí. Pro naprostou většinu fanoušků zcela zbytečná informace. Je jasné, že nejbližší zápas v Pardubicích bude v tomto městě, to stejné u Plzně, Brna, Vítkovic, Karlových Varů atd. Kladně se dá hodnotit jen info o nejbližším televizním zápase.

Druhou kolonkou je tabulka extraligy. Tady se můžete podívat alespoň také na speciálnější tabulky domácích a venkovních zápasů. Co ale třeba tabulka zahrnující jen vybrané časové období?

Rozlosování vám ukáže v kalendáři, kdy se budou hrát jednotlivé zápasy. Do svého kalendáře si můžete přidat upozornění na utkání oblíbeného klubu. Šikovná vlastnost.

V informacích o klubu se dozvíte spoustu o jejich historii, ale také ceny vstupenek nebo navigaci, jak se dostat na stadion. Chyběly mi ale přinejmenším fotky. Stadionu, slavných hráčů atd.

A to je vlastně vše. Aplikace naprosto opomíjí, že hokej hrají hokejisté. Kromě soupisky týmů se o nich nedozvíte nic. Kdo je úspěšný, kdo ztrácí v +/- bodech, kdo dobře nahrává, který brankář má nejvyšší úspěšnost. Největší výhodou by měly být živé přenosy, na jejich funkčnost si ale řada uživatelů stěžuje, takže program nezaboduje ani v této oblasti.

Takto bych mohl pokračovat ještě dlouho. Autorům doporučuji podívat se na oficiální aplikaci NHL, poznají, jak vypadá dobrý program věnující se hokejové soutěži.

Systém: iOS 5 a vyšší, Android

Cena: freeware

Odkaz na stažení: iOS, Android

Reklama