Top 10 článků týdne: LTE bitva začíná

Reklama

I když začaly prázdniny, operátoři rozhodně nezahálejí. U příležitosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech začali startovat své LTE sítě. A samozřejmě nejen ve Varech. Posilují Prahu, spouštějí první sdílené vysílače, a tak dále, a tak podobně.

Samsung Galaxy S5 fotí a natáčí [galerie]

Hlavní model Galaxy se právem řadí mezi špičkové smartphony na trhu. Samsung vsadil na osvědčené tvary, hardwarový výkon a kvalitní multimédia. Zatímco snímač tepu asi neoceníte, 16Mpx fotoaparát je použitelný nepochybně.

Také O2 nasazuje LTE Advanced

Společnost O2 nasazuje ve vybraných lokalitách technologii s názvem LTE Advanced, označovanou také jako LTE-A. Tato technologie umožňuje využívat více frekvenčních pásem současně, následkem toho je zvýšení maximální rychlosti přenosu dat.

LTE vs. LTE: Ve Varech bojují filmy i operátoři

Každoroční filmový festival v Karlových Varech přilákal nejen tisíce fanoušku filmu, ale i české mobilní operátory. Ti zde po dobu konání festivalu zažehli síť 4. generace LTE-A s rychlostí až 75 Mb/s u O2, respektive 225 Mb/s, kterou nabízí operátor Vodafone.

Samsung Gear 2 na ruce: retro a moderna v jednom [test]

Hodinky Samsung Gear 2 jsou určeny fanouškům příslušenství, které hodně usnadní život. Chytrý doplněk k telefonu toho umí hodně, počítá kroky, telefonuje, fotí a natáčí videa. Jen kdyby design byl hezčí.

HTC uvádí dual SIM verzi povedeného modelu One M8

S cenovkou 17 999 Kč zahajuje prodej dual SIM verze vlajkové lodi One M8, telefonu s kovovým tělem a skvělou výbavou. Dual SIM novinka se v ničem neliší, v obchodech ji najdete v šedé Gun Metal variantě.

O2 kupuje Gorila mobil, získá 50 000 zákazníků

Na trhu virtuálních operátorů dochází k další velké změně. Po Viral mobilu, který zkrachoval, končí i Gorila Mobil. Ten ale nemizí z povrchu zemského úplně, jeho majitelům se podařilo uzavřít smlouvu o prodeji s O2.

Android prodal za poslední rok víc než Apple za celou dobu

Google na vývojářské konferenci oznámil, že měl v minulém měsíci miliardu aktivních uživatelů. Jen o něco menší číslo přitom v uplynulém roce nově aktivoval. Tím předstihl iOS, který za celou svou existenci neprodal ani tolik zařízení, jako Android v loňském roce.

Statistika: Jak využíváme mobil na dovolené

Virtuální operátor Tesco Mobile nakoukl do svých statistik a zjistil, jak jeho zákazníci využívají mobilní data v cizině. Není jistě překvapivé, že většinou na mobilu nahlížíme do map, na druhém místě je pak trochu nečekaně sledování videí.

Vodafone Smart Tab 4: 8 palců a 3G najednou [test]

Vodafone má v nabídce cenově atraktivní tablet s 8palcovým displejem a podporou 3G surfování. Kompaktní rozměry hrají prim při častém přenášení, velikost displeje dostačuje na každodenní používání.

Gartner tvrdí: v roce 2015 se prodá více tabletů než PC

Analytická společnost Gartner vydala zajímavou předpověď pro rok 2015. Tvrdí v ní, že právě v tomto roce dojde ke zlomu, a počet vyrobených tabletů poprvé v historii překoná počet vyrobených počítačů. A vysvětluje také, jaké to má důvody.

Reklama