Top 10 článků týdne: velké propouštění v Nokii

Reklama

O pozdvižení uprostřed okurkové sezóny se postaral Microsoft, relativně čerstvý vlastník firmy Nokia. Do konce roku totiž propustí takřka polovinu zaměstnanců a výrazně proškrtá portfolio kdysi dominantního výrobce mobilních telefonů.

Aktualizace Windows Phone 8.1 Cyan v plném proudu

Nokia před pár dny spustila vlny aktualizací všech Lumií s Windows Phone 8, nově dostanou verzi 8.1 Cyan s řadou vylepšení. Dostane se na všechny během následujících letních týdnů.

ČTÚ bedlivě sleduje pokrytí LTE (aktuální mapa)

Operátoři si nemohou pokrývat republiku signálem LTE, jak se jim zlíbí. Omezují je relativně přísně nastavená rozvojová kritéria, k jejichž dodržování se zavázali při získání licence. ČTU nyní před zraky veřejnosti sleduje, jak tato kritéria dodržují.

Microsoft likviduje Nokii: propustí 12,5 tisíce lidí

Microsoft dnes oznámil tiskovou zprávou, že v nejbližší době výrazně sníží počet zaměstnanců. Z velké části se to bude týkat nováčků, které na konci dubna koupil spolu s divizí Nokia Devices & Services. Z nich odejde přibližně 12 500 osob napříč pozicemi.

Jak fotí a natáčí Nokia Lumia 630

V redakci testujeme levnou, pohlednou a zajímavou Lumii 630. Jako první jsme se podívali, jak tento telefon prodávaný v jedno i dvousimkové variantě fotí a natáčí videa. Posuďte sami, uvnitř článku najdete malou fotogalerii.

O2 připravuje své tarify na příchod LTE

Podobně jako všichni operátoři, i O2 postupně rozjíždí síť LTE. S tím ale souvisí také různé administrativní úpravy, např. zrušení omezení u některých tarifů. Právě k tomuto kroku nyní O2 přistoupilo a všechny datové tarify výrazně zrychluje.

Samsung S Charger Pad: naučte S5 nabíjet bezdrátově

Je konec rozčilování s krytkou microUSB u vlajkové lodi Galaxy S5! Pořiďte si kryt a nabíječku pro bezdrátové nabíjení, mobil pak stačí položit a nechat dobíjet. Tohle elegantní řešení vás vyjde asi na 1 500 Kč.

LG vyrobilo 18″ srolovatelný displej

Jedna z firem skupiny LG, konkrétně LG Display, předvedla prototyp osmnáctipalcového displeje, který je možno srolovat do úzké roličky. U toho se ale nezastaví, do budoucna slibuje stejně srolovatelný 60″ displej pro výrobu srolovatelných televizí.

Další zprávy z LTE fronty

T-Mobile rozšířil pokrytí LTE signálem v Praze, takže si rychlých mobilních dat mohou užívat i návštěvníci Hradu. K tomu společně s O2 rozjel první sadu vysílačů sdílené sítě LTE, konkrétně na Táborsku a Pelhřimovsku.

Samsung Level Over: dotýkejte se sluchátek [test]

Nový prémiový headset Samsungu vás ohromí nejprve cenou, poté i zvukem a netradičním dotykovým ovládáním. Když přičteme aktivní potlačení hluku a luxusní zpracování konstrukce, je na čase rozbít prasátko.

Paměť národa: poučme se z historie [aplikace]

Objevte s aplikací, která se věnuje historickým událostem 20 století, poutavé příběhy z vašeho okolí. Díky neziskové organizaci Post Bellum se nikdy nezapomene na neuvěřitelné a hrdinské příběhy, jenž zažijete znovu z vyprávění pamětníků.

Reklama