Toy Defense: braňte, střílejte, opravujte (recenze hry)

Reklama

Tower Defense hry jsou na mobilech velmi populární. Toy Defense se snaží k obvyklému principu přidat systém opravování a vylepšování jednotek a jejich přenášení napříč levely. Bude to k úspěchu stačit?

Když jsme před časem psali článek o nejlepších Tower Defense hrách, uvedli jsme, že podobných aplikací existuje pro mobilní telefony opravdu velké množství. Vymyslet něco trochu originálního proto vůbec není snadné. Toy Defense se o to aspoň trochu snaží.

Základ je stejný, nebo podobný, jako všude jinde. Zbraně jsou tentokrát standardní, nečekejte žádné sci-fi nebo fantasy. Ke slovu se dostanou kulomety, plamenomety, tanky a protiletadlová děla. Toy Defense přesně určuje dráhu průchodu vašich nepřátel. Jste také přesně omezeni místem, kam můžete svoji obranu postavit. Platí obvyklé pravidlo, slabší zbraně = levnější zbraně. Body za nákup získáváte likvidací protivníka, který chodí ve stále silnějších vlnách, prostě klasika.

Aby hra byla originálnější, přidává systém upgradu jednotek. Body na vylepšení získáváte za úspěšné splnění levelů. Nejprve tu máme vylepšování v obecné rovině, kdy si můžete určit, že chcete např. výkonnější plamenomety. Za toto vylepšení utratíte určité množství bodů. V samotném průběhu hry si pak přesně určujete, který z postavených plamenometů získá vylepšení, které jste koupili. Ale pozor, i při hře se každé zlepšení platí dalšími body. Těch proto nikdy není dost a kromě úspěšného hraní nabízí autoři zisk dalších bodů za hodnocení aplikace, informace o ní na sociálních sítích, nebo si body prostě můžete koupit.

Kromě samotného vylepšování zbraní v průběhu hry musíte hlídat i to, aby vám je soupeř nezničil. Přijít o kulometnou věž s maximálním vylepšením je totiž pořádná škoda. A tak při hře rozestavujete jednotky, vylepšujete, opravujete…

Po úspěšném dohrání si můžete několik jednotek přenést do dalšího kola. Sice ztratí většinu svých vylepšení, ale obnovený nákup vás vyjde o něco levněji. Počet přenesených jednotek je ale opět omezený. Ano správně, i na to musíte mít dostatek bodů.

Hratelnost se postupně vylepšuje, zatímco začátek je až příliš snadný, postupem času začne pořádně přituhovat a svou obranu i systém vylepšení si budete muset pořádně promyslet. Zklamání tak pro mne představuje asi jen grafika. Autoři, ve snaze zobrazit co největší prostor, vytvořili pidi jednotky i miniaturní útočníky. Do každé své jednotky přitom musíte před vylepšením nebo opravou ťuknout a vybrat příslušený symbol. Je to docela komplikované a občas je lepší hru přerušit a vše si v klidu nachystat.

I když Toy Defense určitě není dokonalou hrou a mezi legendy se podle mého nezařadí, hratelnost není špatná a navíc za hru nic nezaplatíte. Takže vzhůru do boje!

Odkaz na stažení

Operační systém: iOS 3.2 a vyšší

Cena: freeware

Reklama