Transcend DrivePro 220: kamera s hlídáním pruhů [recenze]

Reklama

Vy ještě nemáte v autě kameru? Kamera Transcend umí kromě nahrávání videa uložit polohu GPS, nabídnou Wi-Fi spojení s mobilem a ještě vás upozorní na vyjetí z pruhu.

TRANSCENDDrivePro220 _1

Drobná kamera Transcend DrivePro 220 se dodává s nalepovacím 3M držákem a autonabíječkou s dostatečně dlouhým kabelem. Ten bez potíží lze navést kolem sedadla a těsnění okna tak, aby nepřekážel ve výhledu. Velikost kamery a držáčku vyhovuje pro schování za vnitřní zpětné zrcátko, plastový kloub se aretuje otočným prstencem. Technika uchycení a provedení kamery je shodná s již testovaným modelem DrivePro 200 v tomto článku. Za kameru DrivePro 220 zaplatíte asi 3 000 Kč.

TranscendDrivePro220_d_1TranscendDrivePro220_d_2TranscendDrivePro220_d_3TranscendDrivePro220_d_4

Vzhled kamery se po designové stránce povedl, hlavně kvituji kompaktní rozměry. Přední strana obsahuje čočku pro snímač s dobrou světelností, takže natáčení v přítmí je solidní. Podívejte se na ukázkové video se záznamem jízdy v tunelu. Kamera podporuje jednorázové focení tlačítkem.

TS_D0002

Kamera je vybavena G senzorem pro automatické zahájení nahrávání i záznam během parkování či nehody. Vše se ukládá na přibalenou microSD kartu s kapacitou 16 GB. V menu najdete spoustu možností nastavení citlivosti senzoru. Nahrává se až do kvality 1080p při 30 sn./sekundu, a to ve smyčkách 1, 3 a 5 min. Vestavěný GPS čip může uložit do záznamu GPS pozici a aktuální rychlost. Spojení Wi-Fi zase usnadní procházení a přesun záznamů do mobilu s Androidem a iOS, stačí stáhnout aplikaci DrivePro z obchodu.

TranscendDrivePro220_d_6TranscendDrivePro220_d_5

Model DrivePro 220 má proti 200 nově zabudovaný senzor pro hlídání jízdy v pruzích. Hlídá dobře viditelné pruhy pruhy na silnici, což se ukazuje na displeji a při vyjetí z pruhu decentně zapípá. Intezitu upozornění lze nastavit nebo vypnout. Pomocník pracuje i v případě, že předjíždíte či odbočujete, smysl tak má hlavně na dálnicích a rychlostních silnicích. Kamera se zapíná sama při startu auta, výpadek napájení na desítky sekudn řeší vestavěný akumulátor. Kromě pruhů pohlídá i doporučené rychlosti, záleží na vašem rozhodnutí v menu.

Kamera potěší spoustou funkcí, rychlým chodem i kvalitou záznamu. Jednoduchá obsluha pár tlačítky a automatický chod nijak neobtěžuje, spíše naopak. Chválím GPS, podpora Wi-Fi je fajn doplňkem, stejně jako hlídání pruhů.

Video 1080p z kamery Transcend DrivePro 220

Reklama