Transcend DrivePro 230: autokamera se snímačem Sony [recenze]

Reklama

Šikovná kamera Trancend vám poslouží pro záznam jízdy z auta a třeba se záběry můžou hodit pro dokázání ne/viny při nějaké nehodě. Kameru stačí zapojit a nechat nahrávat, o vše ostatní se postará sama.

Transcend DrivePro 230 je malá autokamera, kterou na sklo jednoduše uchytíte pomocí malé přísavky s možností aretace dvou plastových kloubů. Díky nim kamera jistě natáčí směrem, který požadujete. Z kamery vede přívodní kabel s microUSB konektorem do autzapalovače 12 V. Konektor nabízí USB slot pro nabíjení mobilu a zelenou LED k indikaci nabíjení kamery.

V menu najdete třeba možnost volby citlivosti gyroskopu pro nouzový záznam nehody. Také tu je volba párování přes Wi-Fi a mobilní aplikaci, pak lze do mobilu stahovat videa vzduchem, jinak je třeba kabel a počítač. Pro záznam videa pracuje snímač Sony s úhlem záběru 130 stupňů, zvládá i pološero v tunelu, viz naše video. Ponechal jsem možnost záznamu 3minutových videí, které se od nejstaršího promazávají. Videa nahrané v nouzovém režimu se na kartě uzamknou a automaticky nepřehrají.

Krajní pravé tlačítko lze využít pro rychoou fotografii i během jízdy. Záběry z jízdy jsou příjemně ostré s věrnými barvami. Ani protisvětlo nedělá velké potíže, stejně tak setmělý tunel. Na videu můžete mít zaznamenanou polohu, čas, datum i rychlost, kamera si to ověřuje podle GPS. Díky malé baterii v kameře umí kamera nahrávat i nějakou chvilku po vypnutí motoru auta, nebo nahraje třeba to, že do auta někdo nabourá. Pokud chcete spoléhat na varování před opuštěním pruhu na dálnici, můžete si to v menu zapnout. Stejně tak umí kamera pípnou a přimět vás rozsvítit světla, když vjedete třeba do tunelu bez nich.

Transcend DrivePro 230 je jednoduchá kamera, která umí přinést kvalitní záběry a vy se nemusíte o nic víc starat. Pochválím spolehlivý a decentní držák, který se téměř schová za středové zrcátko. Také logika menu je intiutivní, i když je v angličtině.

Transcend DrivePro 230 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Transcend DrivePro 230 – fotografie

Transcend DrivePro 230 – 1080p video

Reklama