Transcend DrivePro 520: autokamera pohlídá i řidiče [test]

Reklama

Autokameru v autě už vozí hodně řidičů, tahle je však jiná. Má totiž dva objektivy, jeden se dívá klasicky dopředu a druhý snímá dění v interiéru!

TranscendDrivePro520_6TranscendDrivePro520_5

Transcend DrivePro 520 je drobná kamera do auta, kterou v balení doprovází microSD karta s kapacitou 32 GB. LZe ji tedy hned začít používat. V balení je rovněž nezbytný držák s malými rozměry, s přísavkou a dvojicí plastových utahovacích kloubů. Samozřejmě nechybí dlouhý napájecí kabel, který snadno provedete interiérem. Po dopojení od napájení se kamera do pár sekund sama vypne.

TranscendDrivePro520_4TranscendDrivePro520_3TranscendDrivePro520_2

Kamera je vybavena přijímačem GPS signálu, na záběrech tak uvidíte polohu i aktuální rychlost. Rovněž díky přítomnost Wi-Fi můžete kameru ovládat z mobilu z aplikace. Přes Wi-Fi uvidíte záběr z kamery, lze přesouvat uložené fotky a videa do mobilu a dále je využít. Při natáčení lze displej vypínat automaticky, nebo může stále zobrazovat. Procházení v menu je snadné díky tlačítkům, srozumitelné prostředí nedělá potíže.

TranscendDrivePro520_1

Na zadní straně kamery je displej s ovládacími tlačítky, během záznamu lze fotit tlačítkem napravo. Kamera obsahuje otřesové čidlo, které aktivuje nouzové nahrávání a ukládá soubory do jiné složky na kartě. Pro záběry ven lze bez obav použít 1080p kvalitu, vnitřní pak 720p, podívejte se na ukázková videa. Vnitřní objektiv obsahuje infračervený přísvit a díky kloubu ji snadno namíříte tam, kam potřebujete.

Autokamera Transcend se mi líbí díky malým rozměrům, decentní přísavce i dvojici objektivů. I když si nejsem jistý využitelností videí z interiéru, minimálně pro legraci, jak vypadáte při řízení poslouží dokonale. Kamera se zatím v ČR neprodává, ale měla by brzy.

Vnitřní záběry

Vnější záběry z kamery

Reklama