Transcend StoreJet Cloud: data vzduchem létají [recenze]

Reklama

Sdílení dat mezi telefony, tablety a počítači můžete realizovat přes cloudové služby, jistotě pevného úložiště se však nevyrovnají. Wi-Fi disk Transcend se tak nabízí.

TranscendStoreJetCloud_6

Transcend StoreJet Cloud je drobný SSD disk uzavřený do konstrukce s Wi-Fi modulem, která díky automatickému hotspotu a aplikaci výrobce umožňuje jednoduchou zálohu dat.

TranscendStoreJetCloud_1TranscendStoreJetCloud_2TranscendStoreJetCloud_3TranscendStoreJetCloud_4

Zařízení stačí připojit k napájení a zapnout, aktivuje se Wi-Fi a vy disk najdete v seznamu dostupných sítí. Když nainstalujete aplikaci StoreJet Cloud, můžete diskem procházet, stahovat, nahrávat data, měnit složky. Bohužel aplikace není dostupná pro Windows Phone, jen pro Android a iOS.

TranscendStoreJetCloud_11TranscendStoreJetCloud_7TranscendStoreJetCloud_8

Když disk připojíte přes miniUSB kabel k počítači, objeví se jako další možné úložiště. Po zapnutí disku se aktivuje Wi-Fi a disk nelze ve spojení s počítačem využít. Vnitřní baterie vydrží pár hodin disk napájet a používat tak na cestách, nicméně kabel určitě vezměte s sebou.

TranscendStoreJetCloud_9TranscendStoreJetCloud_10

Zařízení není žádnou novinkou, na trhu však podobné produkty jsou. Oblíbíte si rychlou a pohodlnou konektivitu, SSD technologie vydrží přenášení disku, kvitovat budete rozměry.

Transcend StoreJet Cloud 64GB, TS64GSJC10K lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama