Tři nejoblíbenější tablety současnosti

Reklama

Podívali jsme se na žebříček webu Heureka.cz, které tablety čtenáři nejčastěji vyhledávají. Myslíte si, že české zákazníky nejvíce zajímá iPad od Applu, který vede v cizině? Chyba lávky, první příčky obsazují tablety GoClever doplněné přístroji Google Nexus 7.

GoClever Tab R75

GoClever_Tab_R75

Nejoblíbenějším tabletem současnosti je podle webu Heureka.cz sedmipalcový GoClever Tab R75, který se i s velkou rezervou vejde cenově do dvou tisíc. Jak již bylo řečeno, displej má úhlopříčku 7″ s rozlišením 800 × 480 bodů. O pohon se stará procesor s taktovací frekvencí 1 GHz, což je sice málo, ale na chod operačního systému Android ve verzi 4.0.4 to tak nějak dostačuje. Mnohem větší připomínku mám k VGA fotoaparátu, to už tam výrobce rovnou nemusel dávat žádný. Levný tablet ale není v žádném parametru osekán natolik, aby nezvládl to, k čemu jsou tablety určeny především – sledování videí, prohlížení webových stránek nebo čtení knih a časopisů.

 

GoClever Tab R75 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Google Nexus 7

Google_Nexus_7

Nexus 7 je tzv. referenční tablet, což znamená, že ho Google používá pro demonstraci možností skýtaných operačním systémem Android. Nexus 7 je vybaven 7″ displejem s rozlišením 1 280 × 800 bodů, na kterém běží operační systém Android. Procesor je rovnou čtyřjádrový, jeho taktovací frekvence činí 1,3 GHz. Pro chod aplikací je k dispozici paměť s kapacitou 1 GB. Na trhu seženete hned několik variant, které se liší velikostí dostupného prostoru pro ukládání uživatelských dat.

Google Nexus 7 32GB 3G lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

GoClever TAB T76GPSTV

GoClever_TAB_T76GPSTV

 

Pokud se vám podaří rozšifrovat tajuplný název, snadno zjistíte, že tablet GoClever Tab T76GPSTV obsahuje přijímač navigačního systému GPS a také přijímač signálu televizního. Tomu napovídá také vysouvací tyčová anténa, která by měla zlepšit kvalitu příjmu. Tablet má opět jen 7″ displej s rozlišením 800 × 600 bodů, kapacita vnitřní paměti se ustálila na 512 MB. Procesor je stejný jako v případě předchozího modelu GoClever, má tedy frekvenci 1 GHz. I tento tablet se hodí pro nenáročné aplikace – sledování videí, čtení textů a webů. Je vybaven Androidem 4.0.

GoClever TAB T76GPSTV lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama