Tři programy pro pohodlnější používání (nejen) Nokia Belle

Reklama

V dnešním výběru aplikací jsme se zaměřili na smartphony Nokia a vybrali jsme pro vás několik aplikací, které vám používání těchto telefonů příjemně zjednoduší a také zefektivní. Vylepšíme práci s kalendářem, zrychlíme přístup k aplikacím a využijeme efektní zamykání.

ComingNext

Hodně nepříjemnou vlastností widgetu kalendáře na Nokia Belle je to, že ukazuje jen tu nejbližší událost. Že byste jich mohli mít v kalendáři na několik příštích dnů třeba deset, s tím už se nepočítá. Naštěstí existuje tahle aplikace, která problém řeší.

CommingNext vypadá na první pohled jednoduše. Jedná se zkrátka o widget, který ukazuje nejbližší události z kalendáře. Nevýhodou je možná trochu moc barev, výpisy ale fungují spolehlivě. Že se jedná o docela komplexní program, zjistíte, jakmile vstoupíte do nastavení. Upravit se můžete texty popisků, rozsah a počet zobrazovaných událostí, zahrnout více kalendářů, úkoly, změnit frekvenci kontroly nových událostí a spoustu dalšího. Položek v nastavení je skutečně hodně, proto se hodí jednoduchá a jasná nápověda, která vám prozradí více. Naprosto nezbytný freewarový pomocník zaneprázdněných osob.

Odkaz na stažení

Circle Launcher

Circle Launcher možná není ta nejdůležitější aplikace v telefonu, vypadá ale pořádně efektně. Z anglického překladu už jste možná pochopili, o co se jedná. Místo nudného naskládání zástupců na plochu je umístí do kruhu, po jehož obvodu jezdíte prstem a vybíráte si příslušnou aplikaci. Systém je přehlednější, než by se na první pohled mohlo zdát a zůstává použitelný i při umístění většího množství zástupců, kteří se už začínají v základním náhledu překrývat. Ikona, na kterou zastavíte, se totiž pokaždé zvětší a máte lepší přehled o tom, co spouštíte.

Ikon v kruhu může být umístěný takřka libovolný počet (ale pozor, ve freewarové verzi pouze čtyři), můžete měnit velikost ikonek i jejich popisků, vzhled pozadí a zobrazení horní lišty.

Do virtuálního kola si můžete přidat takřka cokoliv z nabídky telefonu včetně doinstalovaných aplikací.

Odkaz na stažení

Freewarová varianta: ano

MazeLock

Tato aplikace využívá stejného principu zamykání, jaký jsme mohli v mnoha obměnách vidět i na jiných operačních systémech. Místo ťukání do malých písmenek klávesnice využijete pro odemknutí přístroje určitou kombinaci tahů po displeji. MazeLock vás přitom neomezuje, jestli se bude jednat o úplně jednoduché gesto, nebo pro odemknutí využijete složitý symbol. Záleží pouze na vás.

Před zloději vás tato aplikace neochrání, ale nenechavci, kteří by si rádi prohlédli obsah vašeho mobilu, mají smůlu.

MazeLock nabízí nastavení vlastního pozadí zamčené obrazovky, úpravu formátu data a času, automatický zámek a několik dalších možností.

Pokud už vás nebaví odemykání pomocí hesla, jedna se o zajímavou a funkční náhradu.

Odkaz na stažení

Reklama