Tři skvělé aplikace pro malé děti

Reklama

Aplikace pro smartphony nemusí využívat pouze dospělí, spoustu zajímavých možností najdete také pro malé děti. Porozhlédli jsme se v AppStore a vybrali pro vás tři tipy, které vám jistě pomohou vaše dítka zabavit. A nebudete muset ani nic platit!

Rozpustilé básničky

Aplikace pro děti, které se pomalu učí mluvit. Dítě má za úkol složit dohromady jednoduchý obrázek (složený ze čtyř nebo šesti částí) a poté mu program za odměnu přednese jednoduchou básničku. Pochopitelně česky. Řešení každého puzzle se dá velmi ulehčit, kdy jsou nesložené díly průhledné. Dítě se zabaví docela na dlouho, k dispozici má totiž dvakrát třicet levelů. A po jejich dokončení můžete stáhnout další část aplikace, tentokrát už placenou (1,59 euro)

Odkaz na stažení

ZOO animals for kids

V této aplikaci se vaše děti naučí poznávat různá zvířata. Problémem aplikace je, že je v angličtině, takže hlas vždy vysloví jméno zvířete v cizím jazyce. Další součásti jsou už ale univerzální a vašim dětem poskytnou spoustu nových informací. Naučí se k sobě správně přiřazovat mláďata a dospělá zvířata, podle zvířecích zvuků budou určovat, o jakého tvora se jedná a v další minihře musí umístit každé zvíře do jeho obvyklého prostředí.

Další části aplikace už jsou placené, ale za 0,79 euro se jedná myslím o dobrou investici. Děti budou podle tvarů poznávat zvířata, zjišťovat, čím se zvířátka obvykle krmí a procvičovat paměť umisťováním zvířat na místa, kde se objevily.

Odkaz na stažení

LEGO App4+

Tato hra vyžaduje už trošku větší děti a v hlavní roli bude slavná stavebnice lego. Děti budou skládat různé nákladní auta, s nimi jezdit a sbírat body a pak zase skládat nejrůznější objekty, které se postupně při jízdě objevují v krajině. Skládačky vždy tvoří jen pár dílků, ale někdy už vyžadují trochu větší prostorovou představivost. Hra je oproti předchozím také celkem krátká, nic za ni ale neplatíte, takže proč s její pomocí nezkusit dítě zabavit?

Odkaz na stažení

Reklama