Tři tipy na zajímavé české aplikace pro Windows Phone

Reklama

Windows Phone Marketplace už obsahuje kolem sta tisíc aplikací a nechybí ani bohatý výběr těch, které se zaměřují na české prostředí. Vybrali jsme pro vás tři, které vám dokážou ušetřit čas i zdraví a ještě si zlepšíte své vědomosti. Všechny jsou navíc freeware.

Opening hours

Anglický název programu ukrývá evidenci otevíracích hodin v obchodech, úřadech či kdekoliv jinde, kam často docházíte. Stačí vyplnit název místa a dodat otevírací dobu v jednotlivých dnech. Přidat se dá také kontakt, GPS souřadnice a adresu. Aplikace počítá i s poledními přestávkami, záleží jen na vás, jak budete pečlivý při vyplňování.

Odkaz na stažení

Čistota ovzduší

Nacházíte se v oblasti, která má časté problémy s vysokou koncentrací nebezpečných zplodin? Tahle aplikace vám dokáže přesně zjistit, jaká je aktuální situace. Přebírá informace z měřících stanic, zvolit můžete jednu konkrétní, nebo se spolehnout na lokalizační službu v telefonu. Přehled máte o množství nebezpečných látek v ovzduší, chyběla mi pouze informace, jak staré jsou zobrazené informace. Velmi dobré jsou naopak informace týkající se historie naměřených hodnot v rámci jednotlivých stanic. Pro rychlý přehled se určitě hodí i živá dlaždice s aktualizovanými informacemi.

Odkaz na stažení

Slovník cizích slov

Funkce aplikace je myslím jasná už podle názvu. Cizí slova se dají vyhledávat podle prvních písmen nebo podle písmen, která v sobě obsahují. Slovník je docela podrobný, významy slov jsou vysvětleny velmi dobře. Pro své fungování aplikace potřebuje aktivní datové přenosy.

Odkaz na stažení

Reklama