Třikrát diktafon pro Windows Phone (recenze aplikací)

Reklama

Diktafon možná není funkcí, kterou byste v mobilu využívali každý den, občas se ale může hodit. Windows Phone žádný nenabízí, odkázáni jste na Marketplace. Naštěstí je zde bohatý výběr freewarových programů i placených aplikací. Podívali jsme se, co mají uživatelé k dispozici.

Simple Recorder

Tato aplikace nabízí velmi jednoduché ovládací prostředí. Nahrávání aktivujete hned z hlavní nabídky, ihned po pořízení záznamu si jej také můžete přehrát, nebo smazat. V nastavení najdete jedinou položku, a sice určení citlivosti nahrávacího výkonu. Pořízené nahrávky ukazují datum pořízení a délku. Trochu mi chybělo, že si je nemohu nijak pojmenovat.

Odkaz na stažení

Cena: freeware

Dictaphone

Tato aplikace je ještě jednodušší. Na hlavní obrazovce máte pouze ikony pro začátek nahrávání a vypnutí záznamu. Trochu rušivý je reklamní proužek ve spodu obrazovky. Záznam nevypadá, že by byl jakkoliv limitování délkou. U záznamů vidíte pouze datum jejich pořízení, můžete je jednoduše smazat nebo přejmenovat.

Odkaz na stažení

Cena: freeware

Audio phone 7

Tato aplikace je to nejdražší, na co jsme u volby diktafonů na Marketplace narazili. Nároky tedy můžeme mít pochopitelně mnohem vyšší než u předchozích programů. Kvalitou záznamu je na tom ale Audio phone 7 spíše hůř. Při stejných nahrávacích podmínkách bylo mnohem více slyšitelné šumění.

Aplikace ovšem umožňuje libovolné pojmenování záznamu, připojit můžete také komentář a uložit GPS pozici pořízeného záznamu. Hodí se také docela jednoduché nahrání sdílení záznamu přes e-mail, Dropbox či Skydrive.

Audio phone 7 umí oproti svým konkurentům také pozastavit úsporný režim, aby náhodou nedošlo k přerušení nahrávání. Za tuto cenu bychom si ale představovali trochu více.

Odkaz na stažení

Cena: 52,49 Kč

Za nejlepší považujeme aplikaci Simple Recorder. Méně funkcí bez problémů vyváží nulová pořizovací cena. Žádná z aplikací neumožňuje např. natáčení průběhu hovoru, přecházení v záznamu na libovolné místo a mnoho dalšího. Diktafony na tomto operačním systému zatím čekají na svého jednoznačného krále a nic převratného nenabízejí ani placené varianty.

Reklama