Třikrát dualSIM Nokia: vyberte si správně

Reklama

V redakci se nám sešly hned tři telefony Nokia, které podporují dvě SIM karty. Rozhodli jsme se proto pro jejich menší srovnání. Podívejte se, jestli by vám lépe vyhovovala Nokia Asha 200 nebo modely X1-01 nebo C2-00.

Žádný z telefonů rozhodně nepatří mezi mobily nabité funkcemi. Strategie Nokie v této oblasti je naprosto jasná, vyrábí jednodušší přístroje se základními funkcemi. To možná nemusí vyhovovat každému, ovšem cena pod 2 000 Kč u všech modelů je určitě hodně sympatická.

Zatímco modely C2-00 a X1-01 vycházejí rozměrově velmi podobně (pouze C2-00 je podstatně lehčí, váží pouhých 74 g), Nokia Asha 200 je díky plnohodnotné klávesnici podstatně širší a jako jediná z telefonů váží přes 100 g. Pokud ale rádi píšete textové zprávy, vyberte si rozhodně tento mobil.

Tip: Přečtěte si naši recenzi na Nokia Asha 200!

Asha 200 vás určitě osloví i větším displejem, oba zbývající telefony nabízejí pouze úhlopříčku 1,8“ s rozlišením 128 × 160 bodů. Ve výbavě telefonu nechybí ani EDGE, takže alespoň základní datové přenosy jsou možné. U C2-00 si musíte vystačit s GPRS, X1-01 nemá ani to.

Jednoznačně nejhůře vybaveným telefonem z této trojice je X1-01. Odpustili bychom absenci fotoaparátu i datových přenosů, těžko se ale smiřovat s chybějícím standardním microUSB konektorem. Všechny telefony totiž nabízejí paměťovou kartu microSDHC a tak se klasické připojení k počítači hodí. Telefony opravdu můžete použít jako hudební přehrávače, nechybí jim totiž 3,5mm jack. Kdo si hudbu nechce nahrávat, ocení alespoň, že jsou telefony vybavené také rádiem.

Jednoduchá X1-01 překvapí baterií s nejvyšší kapacitou a to 1320 mAh. Vzhledem k absenci pokročilejších funkcí je jasné, že výdrž bude u tohoto mobilu nejlepší. Se zbývající dvěma můžete třeba fotit, i když 2Mpx fotoaparát u Asha 200 je určitě lepší než VGA, které nabízí C2-00.

 

Z hlediska použití dvou SIM karet jistě stojí za pozornost způsob jejich umisťování. Model X1-01 je i zde trochu jiný, než zbývající dva telefony. Karty se totiž ukládají pod baterii, Asha 200 i C2-00 nabízejí slot pro druhou SIM z boku. Tento způsob se vám hodí pro případ, že potřebujete druhou kartu často střídat.

Trochu více se nám vybavenější telefony zalíbily i svým podsvícením klávesnice. Je rozhodně výraznější, Nokia X1-01 navíc vůbec nemá viditelný středový ovládač.

Který z telefonů si tedy vybrat? Pokud nepotřebujete řešit nic jiného než možnost volání ze dvou SIM karet, vyberte si X1-01. Příjemným bonusem je velká výdrž baterie nebo rádio. Nokia Asha 200 nabízí nejpokročilejší funkce. Hodí se uživatelům, kteří hodně píší SMS a chtějí od mobilu trochu více než jen volání. Nokia C2-00 stojí mezi oběma telefony. Hodí se určitě lidem, kteří touží po malém a lehkém přístroji. Jako plus bych vyzdvihnul přítomnost microUSB, mobil můžete použít i jako jednoduchý přehrávač. Naopak, fotoaparát vás určitě moc neosloví a možná je v mobilu tak trochu navíc.

Nokia Asha 200 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia X1-01 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama