TRILAB DeltiQ 2: 3D tiskárnu z Česka ovládnete mobilem

Reklama

V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu jsme se dočkali představení špičkové 3D tiskárny, která boří leckteré hranice. Model se třeba tiskne do výšky, vůbec se nehýbe a součástí tiskárny je mobil.

 

TRILAB DeltiQ 2 je novinkou české společnosti Trilab, která má výrobu v Hradci Králové a sídlí i v Brně. Trilab vyvinul 3D tiskárnu, která míří do rukou profesionálů a firem, kteří chtějí tisknout 3D modely třeba až ze 4 materiálů současně. Tiskárna se odlišuje nejen svým vzhledem, ale také schopnostmi. Robustní otevřená konstrukce umožňuje nahlédnout zblízka na kvalitu tisknutého 3D modelu. Pro vzdálenou kontrolu poslouží kamera a osvětlení, není tak nutné chodit kontrolovat tiskárnu osobně. Tiskárna podporuje vzdálěný přístup v rámci VPN i firemních sítí, přímo na těle tiskárny je pak slot na dodávaný mobil s Androidem a speciální aplikací. Mobil slouží jako přenosný informační displej s daty o práci tiskárny.

Součástí tiskárny jsou výměnné podložky pod tisknuté modely s různou adhezí tak, aby šly modely z různých materiálů snadno sejmout. Kvalita tisknutých modelů je na výši, jak jsme viděli naživo, tiskárna využívá ramen delta kinematiky pro plynulý pohyb a schopnost nanášení materiálu z různých úhlů. Za zmínku stojí bezchybný povrch tisknutých modelů, tisknout lze z flexibilních materiálů nebo třeba kombinovat víe barev na jeden model.

Ceník tiskárny TRILAB DeltiQ 2, více info na webu výrobce.

  • TRILAB DeltiQ 2 pro tisk až 30 cm modelů:                          54 990,- Kč bez DPH
  • TRILAB DeltiQ 2 Plus pro tisk až 50 cm modelů: 84 990,- Kč bez DPH
  • TRILAB DeltiQ 2 s rozšířením FlexPrint:                                71 480,- Kč bez DPH
  • TRILAB DeltiQ 2 Plus s rozšířením FlexPrint: 91 480,- Kč bez DPH

 TRILAB DeltiQ 2 na videu

Reklama