Tripomatic: naplánujte si svoji dovolenou (aplikace)

Reklama

Prázdniny jsou tady a spousta z nás se chystá vyrazit někam na dovolenou. Pokud místo povalování na pláži preferujete spíše poznávací cesty, v iPhonu by vám neměla chybět takhle aplikace. S její pomocí určitě neminete spoustu zajímavých míst ve více jak čtyřech stovkách měst po celém světě.

Tripomatic funguje vlastně jako taková databáze zajímavostí různě po světě. Tyto informace ale balí do programu pro plánování vaší cesty. Na začátku si tak zvolíte, kam jedete a na jak dlouho. A pak z mapy konkrétního města vybíráte zajímavosti, které chcete navštívit a přidáváte si je do vašeho cestovatelského deníku. O každém místě se dozvíte i další podrobnosti, takže nenáročným cestovatelům stačí mít v ruce mobil s naplánovanými místy návštěv a objevovat.

Naplánovat si samozřejmě můžete výletů, kolik jen chcete, databáze měst i jejich zajímavostí je celkem obsáhlá. Naplánovaný výlet se dá upravovat, pouze jsem nepřišel na to, jak návštěvu jednoho místa snadno přesunout do jiného dne. Musíte záznam smazat a následně znovu přidat.

Není ani nutné řídit se přesně podle svého plánu, aplikace nabízí na základě určení polohy i výpis zajímavostí v nejbližším okolí.

Pro cesty po českých městech se jedná o naprosto skvělou aplikaci, v cizině by vás mohl potrápit datový roaming a neschopnost map fungovat v offline režimu.

Operační systém: iOS 5.0 nebo vyšší

Cena: freeware

Odkaz na stažení

Reklama