Týden 3: Xperia Active, Emgeton Consul a Galaxy Ace

Reklama

Nestihli jste Mobinfo poctivě sledovat každý den? Nevadí. Přinášíme vám k odpolední kávě přehled toho nejzajímavějšího, co u nás v uplynulém týdnu vyšlo. Nechte rodinu sledovat film pro pamětníky a seznamte se s nejzajímavějšími novinkami ze světa mobilů.

Testy mobilů

Nokia C5 5MP: jeden z nejlepších nedotykových telefonů

Nokia C5 5MP: jeden z nejlepších nedotykových telefonů (recenze)Pohrdáte dotykovými telefony a chcete mobil klasické konstrukce, s nímž budete hodně psát a volat? Tahle Nokia se vám navrch odvděčí dalšími funkcemi, nechybí navigace, rychlá data a potěší několikadenní výdrž. A co teprve cena!

 

 

Samsung Galaxy Ace: vyplatí se levnější Android?

Samsung Galaxy Ace: vyplatí se levnější Android? (recenze)

Samsung Galaxy Ace není rozhodně novým telefonem. Momentálně ale patří mezi nejžádanější přístroje, díky své kombinaci funkcí a lákavé ceně. Vyplatí se investovat do tohoto mobilu, nebo se rozhodnout pro některý z novějších konkurentů? Co za své peníze dostanete?

 

 

Emgeton Consul One: šikovný snaživý tablet

Emgeton Consul One: šikovný snaživý tablet (recenze)

Tablet se 7″ displejem se vešel do hliníkové konstrukce s tloušťkou pod 10 mm. Consul je vybaven „telefonním“ Androidem 2.3.1 a přitom si z něj nezavoláte. Funkční výbava bude vyhovovat méně náročným uživatelům, Consul však není nějaký starý psací stroj!

 

 

Aligator R5: Odolný mobil se základními funkcemi

Aligator R5: Odolný mobil se základními funkcemi (recenze)

Kdysi bývaly odolné mobily celkem běžnou součástí nabídky. Pak se nadlouho vytratily a znovu se začínají objevovat až teď. Aligator R5 je ale jiný než většina jeho konkurentů. Soustředí se opravdu jen na odolnost a dobré ovládání, funkce nabízí pouze základní.

 

 

Sony Ericsson Xperia Active: sportovec s Androidem

Sony Ericsson Xperia Active: sportovec s Androidem (recenze)Vytvořit smartphone, který kromě operačního systému nabídne i zvýšenou odolnost, nebývá příliš obvyklé. Přesto to Sony Ericsson vyzkoušel a nejenom díky velmi slabé konkurenci by neměl mít problém se na trhu prosadit. Vyšší odolnost totiž doplňuje prověřené funkce a prostředí dalších Xperií.

 

 

 

Aplikace

iVysílání: archiv České televize v mobilu

iVysílání: archiv České televize v mobilu (recenze aplikace)

Nevíte, co s volným časem? Tato aplikace vám ho vyplní naprosto dokonale. Obsahuje čtyři roky videoobsahu z televizních kanálů ČT1, ČT2, ČT4 a ČT24. Stačí pohodlná židle, smartphone s dobrým datovým připojením a máte na několik příštích let o zábavu vystaráno.

 

 

Shazam vs. SoundHound: kdo rozpoznává hudbu lépe, rychleji a přesněji

Shazam vs. SoundHound: kdo rozpoznává hudbu lépe, rychleji a přesněji (srovnání Android aplikací)Určitě se vám to už stalo. Slyšíte v rádiu nějakou dobrou písničku a zajímalo by vás, od koho je. Když máte v telefonu některou z těchto aplikací, existuje šance, že skladbu i interpreta pozná. Dokáže to ale rychleji Shazam nebo SoundHound? A nepletou se občas?

 

 

 

Rádio: s dlaždicemi a bez sluchátek

Rádio: s dlaždicemi a bez sluchátek (recenze Windows Phone aplikace)Možnost poslechu rádia by měla patřit k obvyklým funkcím každého mobilního telefonu. Smartphony tuto možnost nabízejí i přes nejrůznější doprovodné aplikace. Pokud rádi posloucháte hlavně české stanice, měli byste Rádio vyzkoušet. Funguje spolehlivě a potěší i grafikou ve stylu Windows Phone.

 

 

SMS jízdenka II: zamávejte na revizory mobilem

SMS jízdenka II: zamávejte na revizory mobilem (recenze Symbian aplikace)

Určitě to znáte, přijedete do cizího města a po kapsách nemáte drobné do automatu na MHD jízdenku a trafika je zavřená. S touto aplikací si ve dvou krocích koupíte SMS jízdenku a můžete pokračovat v cestě. SMS jízdenka II je bezplatná aplikace, která nevyžaduje datové přenosy.

 

 

Jenga: kdo postaví nejvyšší věž?

Jenga: kdo postaví nejvyšší věž? (recenze Android a iOS hry)Hru Jenga možná znáte pod českým názvem Věž, možná jste ji někdy hráli a ani o tom nevíte. Jedná se o skutečně výbornou zábavu, kterou se podařilo přenést i na displeje mobilních telefonů. Vyhraje ten s nejjistější rukou a nejpevnějšími nervy!

 

 

 

Další zajímavé články

V 3G síti O2 se loni přeneslo 1,3 milionu DVD

V 3G síti O2 se loni přeneslo 1,3 milionu DVD

O2 zveřejnil zajímavé statistiky o využívání své 3G sítě v roce 2011. Zákazníci v ní přenesli 5,5 PB (petabajtů, tzn. 5 500 000 GB) dat, což odpovídá 1,3 milionu stoprocentně zaplněných DVD disků. Oproti roku 2010 je to dvojnásobné množství dat.

 

 

Vyznejte se: Kreditní, minutový nebo individuální tarif

Vyznejte se: Kreditní, minutový nebo individuální tarif

Vyznat se v nabídkách mobilních operátorů nebývá vždy jednoduché. Odbornými pojmy se to v nich jen hemží, a pokud vám nepomůže ani náš slovníček, třeba se to podaří tomuto článku. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi různými druhy tarifů.

 

 

CES: velká sláva pro Ameriku, nuda pro Evropu

CES: velká sláva pro Ameriku, nuda pro Evropu

V Los Angeles proběhl minulý týden veletrh spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show), kde se kromě televizí a počítačů také občas představí nějaký ten tablet nebo mobil. Přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího, co jste na CESu mohli vidět.

 

 

Windows Phone aktualizace: jednoduché, až primitivní

Windows Phone aktualizace: jednoduché, až primitivníPokud jste novými majiteli telefonu s operačním systémem Windows Phone, možná vás zajímá, jak probíhá aktualizace. Nové verze systému se prozatím týkají všech mobilních přístrojů, dříve či později se vám tedy na displeji rozsvítí hláška o nalezené aktualizaci. Co dělat dál?

 

 

 

Pět tipů na zajímavý telefon bez dotykového displeje

Pět tipů na zajímavý telefon bez dotykového displeje

Trend doby je jasný. Dobrý telefon musí mít dotykový displej. Co ale dělat v případě, když mobil s takovým ovládáním prostě nechci? Mám šanci sehnat kvalitní náhradu, nebo jsem přinucen ke kompromisům? Zkusili jsme najít pět telefonů, které neudělají ostudu, i když dotykový displej nenabízejí.

 

 

Operační systém Bada 2.0: jak vypadá, co umí

Operační systém Bada 2.0: jak vypadá, co umí

Operační systém Bada existuje aktuálně ve verzi 2.0. Recenzi prvního telefonu s touto verzí systému už jsme se věnovali, nyní si ale mnohem důkladněji projdeme celé prostředí a podíváme se, co Bada nabízí.

 

 

 

Nezapomeňte také

 

Opravdový mobilní kanál: zprávy o mobilech na jednom místě

Opravdový mobilní kanál: zprávy o mobilech na jednom místě

Jste fanoušci mobilních telefonů, slídíte po informacích od operátorů, hltáte mobilní novinky? Nestíháte procházet zajímavé mobilní weby? My vám pomůžeme, sledujte nové stránky Mobilweby.cz, kde přinášíme přehled všeho podstatného mobilního.

 

 

 

Reklama