Uber, Modrý Anděl, TAXIcheck: jak jezdíte vy? [aplikace]

Reklama

Odvažujete se v Praze mávnout na taxi na ulici nebo raději voláte dispečink? Vyzkoušejte aplikaci Uber a Modrý Anděl pro objednání odvozu ověřenými řidiči.

Uber

Celosvětová služba právě dorazila do ČR. Po instalaci aplikace se zaregistruje vaše telefonní číslo a číslo platební karty, z níž budete platit svezení. Na mapě pak uvidíte vaši polohu, označíte místo vyzvednutí a předpokládaný cíl. Aplikace ukazuje vzdálenost nejbližšího volného vozu Uber, nechybí ceník, aktuálně za 40 Kč za nasednutí a 23 Kč/km. Účtenka chodí na zadaný e-mail. Už jste objevili Uber?

Uber_3Uber_2Uber_1

Modrý Anděl

Populární služba sdružuje objednávání služby taxi registrovanými řidiči, odvoz domů svým vlastním autem, na/z letiště v Praze. V přehledné a plynulé aplikaci snadno zvolíte trasu a cíl, vyberete řidiče, vůz, hned vidíte aktuální ceník. Nechybí fotky řidičů a aut, stále budete v obraze díky zobrazení aktuální polohy aut. Šikovná aplikace stojí určitě za pozornost, bohužel není pro Windows Phone.

ModryAndel_2ModryAndel_3ModryAndel_1

  • Systémy: Android, iOS
  • Ke stažení: Android, iOS

TAXIcheck

Když už jezdíte taxíky z ulice, můžete si ověřit udanou cenu za jízdu v této aplikaci. Funguje jako virtuální taxametr a po udání ceny za km vypočítá celkovou cenu. Měří trasu i bez datového spojení, využijete i v zahraničí. Ověříte, jestli vás taxikář nechtěl vzít na hůl. Bohužel opět není pro Windows Phone.

TAXIcheck_3TAXIcheck_1TAXIcheck_2

  • Systémy: Android, iOS
  • Ke stažení: AndroidiOS

Reklama