Uber v Praze nabízí svezení na koloběžkách Lime

Reklama

Od pondělí se mohou Pražané a návštěvníci města svézt koloběžkami Lime. Nemusí mít jejich aplikaci v mobilu, stačí spustit tu od Uberu.

V Praze a jiných městech Evropy (Stockholmu, Malmö, Poznani, Varšavě, Vratislavi a Vídni) zahájily spolupráci společnosti Uber a Lime. Výsledkem je integrace koloběžek Lime do aplikace taxíků Uberu.

Lime koloběžky v aplikaci Uberu vyjdou na běžné sazby – 25 Kč za odemknutí a 4 Kč za minutu jízdy. V menu aplikace jsou koloběžky přístupné pod změnou režimu na „koloběžka“. Platby se strhávají z karty uložené v aplikaci taxíků Uberu. Tu stáhnete zdarma zde pro Google Play a iOS.

„Jsme nadšení, že můžeme lidem nabídnout nové možnosti pohybu po Praze bez toho, aby museli vlastnit auto. Propojení koloběžek Lime s aplikací Uber přináší uživatelům další rychlý a dostupný způsob pohybu po městě, zejména ve spojení s městskou hromadnou dopravou,“ říká Billy Guernier, Head of New Mobility Platform ve společnosti Uber.

„Díky spolupráci se společností Uber můžeme pokračovat v naší cestě za chytřejší, jednodušší, bezpečnější a udržitelnější městskou mobilitou. Věříme, že Pražané i návštěvníci hlavního města ocení možnost půjčit si koloběžku Lime prostřednictvím aplikace Uber,“ říká Joe Kraus, prezident společnosti Lime.

Reklama