Úchylnost z CESu: dvacetipalcový tablet

Reklama

Panasonic ukázal na CESu tablet, který v mnoha směrech vybočuje. Rozhodně se netváří, že je určen k přenášení na dlouho vzdálenosti, nemá ani výdrž u tabletů obvyklou. Přesto, pokud se tedy začne vyrábět, může celou řadu lidí skutečně zaujmout. Zjistěte proč!

Tablet nemá oficiální název, jedná se o prototyp ukazovaný pod označením Panasonic 4K tablet. Na první pohled vás zaujme obří rozměr, tablet má úhlopříčku 20″ , což měly ještě před pár lety v Česku běžně používané televizory (50 cm). Na rozdíl od nich má ale skutečně tloušťku odpovídající spíše notebooku, v poměru ke zbylým rozměrům je to tak zcela normálně vypadající tablet.

Dvacetipalcový displej zobrazuje v rozlišení 3 840 × 2 560 bodů, je samozřejmě dotykový a to dokonce velmi přesný. Výrobce totiž tablet prezentuje jako ideální pomůcku pro grafiky a designéry, kteří nevystačí s hrubým ovládáním bříšky prstů, jako my ostatní, ale pro přesné skicování raději použijí přesné plastové pero.

Hardwarově se jedná o počítač s Windows 8 (pozor, nikoli Windows Phone 8), 4 GB RAM a kompletní podporu bezdrátových sítí. Největší překážkou přenositelnosti je relativně vysoká hmotnost, ručička váhy se zastavila na 2,4 kg, což je hodnota běžná spíš pro notebooky. Opomenout nesmíme ani malou výdrž na jedno nabití, bez drátů vydrží tablet pouhé dvě hodiny.

http://www.youtube.com/watch?v=M1uSzPUBL8g&feature=player_detailpage

Reklama