Události 2013: květen/červen

Reklama

I dnes se dočkáte shrnutí událostí roku 2013, tentokrát se zaměříme na období kvetoucích třešní a prvních pikniků v parku. V květnu či červnu se toho událo docela dost, objevila se řada virtuálů a aukce frekvencí začala vypadat reálněji.

Novým předsedou ČTÚ se stal Jaromír Novák, který dotáhl druhý pokus o aukci frekvencí. Podmínky sice stanovil už předchozí předseda, operátoři i veřejnost ale měli spoustu výhrad. Ty musela rada pod vedením Nováka všechny vypořádat, takže v průběhu popisovaných dvou měsíců zveřejnil úřad finální podmínky aukce.

U operátorů ještě chvilku zůstaneme. Po březnové tarifní revoluci začali všichni operátoři do svých sítí pouštět nové a nové virtuály. Blesk mobil tak už nebyl první vlaštovkou, která ještě jaro nedělí, nově k němu přibyl například Mobil.cz, GTS, Tesco Mobil nebo Ha-loo.

mobilczGTS_logoTesco_Mobileha-loo

O2 spustilo pilotní provoz LTE v Praze a později Brně, Vodafone v rámci příprav na karlovarský Filmový festival, jehož je partnerem, rozjel LTE alespoň v Karlových Varech.

Začaly se objevovat zaručené zprávy o tom, kdo všechno chce koupit Nokii. Ta pokračovala v představování nových telefonů s Windows Phone, jako by se nechumelilo.

Reklama