U:fon představuje nové tarify: neomezené volání za 840 Kč

Reklama

U:fon spolu se změnou majitele změnil také tarify. Inovoval své tarify nabízející volání za korunu, přidal tarif s neomezeným voláním za cenu pod devět set korun. I nadále tak sice bude bojovat s nestandardností své sítě, ceny má ale bezkonkurenčně nejnižší.

Prvním tarifem je Volání za korunu. Měsíčně stojí 199 Kč, za to obsahuje 100 volných minut do všech sítí. Za další volání zaplatíte 1 Kč/min, textová zpráva vás vyjde na 1,50 Kč. Pokud si sto korun měsíčně připlatíte, získáte tarif Volání za korunu Plus. Stojí tedy 299 Kč, obsahuje ale 200 volných minut do všech sítí. Kromě toho je veškeré volání a zprávy do vlastní sítě zdarma. Za zprávy do jiných sítí pak zaplatíte 1,50 Kč.

Do třetice je tu neomezení tarif Neomezené volání. Měsíčně za něj zaplatíte 840 Kč, následně voláte do všech českých sítí zdarma. K tomu dostanete volné SMS do sítě U:fon, za zprávy do dalších sítí vám operátor naúčtuje 1,50 Kč. To je bezkonkurenčně nejlevnější neomezený tarif na trhu.

Komentář Mobinfo.cz

Všechny ceny jsou skutečně nízké, například u neomezených tarifů se ostatní operátoři pohybují minimálně na dvojnásobku ceny U:fona. Podle všech ekonomických zákonů by se měl U:fon topit v penězích a hlásit obrovské nárůsty zákazníků. Proč tomu tak není?

Na vině je nestandardní síť, která výrazně omezuje výběr telefonu. Zatímco O2, T-Mobile i Vodafone provozují standardní GSM nebo 3G sítě, U:fon vybudoval síť CDMA a ještě na trochu neobvyklých frekvencích. To může být konečnému zákazníkovi v podstatě jedno, problém je ale v tom, že si U:fon musí nechat vyrábět telefony na míru.

Pokud se rozhodnete přejít k U:fonu a využít jeho skvělých cen, nemůžete jednoduše vzít svou špičkovou Nokii nebo smartphone od HTC a začít ho používat v nové síti. Musíte si pořídit jeden ze tří mobilů, které má U:fon v nabídce (a nejsou to žádné zázraky) a svůj současný přístroj zamknout nevyužitý do šuplíku.

Reklama