U:fon se stal virtuálem a nabízí nejlevnější neomezený tarif na trhu

Reklama

U:fon od dnešního dne nabízí služby v sítích GSM a 3G, využívá k tomu síť nejmenovaného českého operátora. Do velkého světa vstupuje s nabídkou neomezeného tarifu, který je levnější než kterýkoliv jiný na našem trhu.

U:fon od svého vzniku doplácel na to, že používá nestandardní technologii. Pokud jste u něj chtěli telefonovat, museli jste si pořídit speciální telefon. V nabídce byli dva, tři, čtyři, víc snad nikdy ne, jejich funkce byly, řečeno diplomaticky, poněkud archaické, o designu nemluvě. Navíc je nešlo využít v žádné jiné síti na světě.

Aktuálně se ale U:fon dohodl s jedním z českých operátorů, přičemž U:fon upozorňuje, že „název operátora nemůžeme s ohledem na obchodní podmínky zveřejnit.“ Nevadí, pro zákazníky to asi není úplně důležité, navíc se to během pár hodin až dní stejně zjistí. Mnohem důležitější je fakt, že nyní lze i k U:fonovi přejít s „normálním“ telefonem, který si koupíte v obchodě (nebo u jiného operátora). Značně se také vylepšilo pokrytí – zatímco stará síť měla řadu bílých míst, v nové podobě se dovoláte na stejných místech jako s ostatními operátory, tzn. v podstatě všude.

V nabídce je aktuálně jediný tarif nazvaný podle U:fonova vlastníka, firmy Air Telecom. Jmenuje se Air Unlimited a stojí 640 Kč s dvouletým úvazkem nebo 749 Kč bez úvazku. V obou případech obsahuje neomezené volání do všech českých sítí a 1 GB dat v sítích GSM/GPRS/EDGE/3G. Naopak zcela postrádá SMS zprávy, za ty si připlatíte 1,01 Kč/SMS nebo 40 Kč za balíček neomezených zpráv.

I s esemeskami nejlevnější

Pokud bychom tedy Air Unlimited měli srovnat s nabídkou ostatních operátorů, museli bychom započítávat balíček SMS. Cena by tedy vzrostla na 680 a 789 Kč podle toho, zda jste ochotni se U:fonovi uvázat na dva roky či nikoliv. A nyní už k jednotlivým srovnáním:

  • O2 nabízí svůj tarif Free CZ za ceny 749 Kč (s úvazkem) a 899 Kč (bez úvazku), je tedy dražší než U:fon.
  • T-Mobile nabízí svůj tarif S námi síť nesíť za 749 Kč (s úvazkem), je tedy dražší než U:fon.
  • Vodafone nabízí svůj tarif Neomezené volání do všech sítí za 691 Kč (s úvazkem) nebo 901 Kč (bez úvazku) a obsahuje navíc jen 600 MB dat. Je tedy dražší než U:fon.

Teď zkusme brát jen hovory, tedy ceny 640 a 749 Kč, a srovnat Air Unlimited s Blesk mobilem. Za tyto částky můžete provolat 256 respektive 300 minut měsíčně.

Reklama