Unavuje vás pes štěkotem? Garmin se o něj postará

Reklama

Aktivity Garminu zdaleka nekončí u autonavigací a cyklopočítačů. Svoji pozornost zaměřuje také na výcvik psů, kterým umí pomocí speciálních obojků vyhradit oblast pohybu nebo je potrestat za nepřiměřený štěkot.

GarminBarklimiter_1

Garmin představil Barklimiter a Barklimiter Deluxe, což jsou zařízení na obojek, která umí rozpoznat úmyslný štěkot psa od okolního hluku. Drobná krabička od Garminu obsahuje akcelerometr, registruje vibrace nositele, takže nereaguje na štěkání psa souseda nebo na dotyk zařízení se zemí apod. Lehký a voděodolný doplněk na obojek umí po správném nastavení psa upozornit na to, aby přestal štěkat. Varovné impulzy se zesilují v závislosti na délce trvání štěkotu. Barklimiter obsahuje dokonce počítadlo štěkotu, zatímco jste byli třeba v práci. Aby pes nebyl zbytečně trestán za „hodné“ štěkání, i tohle umí zařízení odlišit.

GarminBarklimiter_3 GarminBarklimiter_2

Krabičku od Garminu lze zakoupit od 100 dolarů ve verzi s dobíjecími bateriemi, které vydrží až 3 měsíce v provozu. S vyměnitelnými bateriemi stojí 80 dolarů.

GarminDelta_2

Pro psy je určena také sestava Garmin Delta a Delta Sport. Pomocí dálkového ovladače se vysílají impulzy nebo vibrace do obojku. Na ovladači nechybí LCD displej, dosah se počítá na stovky metrů. Delta Sport má navíc krabičku Barklimiter. Ceny se pohybují na 200 a 250 dolarech. Další informace na webu Garminu.

GarminDelta_1

Reklama