Uniq Lyfro – UVC paprsky dezinfikují nejen mobily [recenze]

Reklama

Milovníci dokonalého úklidu mohou využít UV paprsky k tomu, aby se zbavili téměř 100% bakterií a virů z věcí, které používají.

UNIQ LYFRO Air Capsule

UNIQ Lyfro Air Capsule koupíte za 1 499 Kč (30.8.2021) na webu Smarty.cz

Plastová krabička s odklápěcím víkem s rozměry 220 x 125 x 58 mm pojme najednou telefony, klíče, hodinky, sluchátka a další drobotinu, kterou potřebujete dezinfikovat. Po zavření úložného prostoru stisknete přední tlačítko a uvnitř se rozsvítí dvojice UVC lamp s modrým světlem, které po dobu 8 minut dezinfikují povrchy vložených věcí. Výrobce tvrdí, že po 8 minutách je vše na 99,9% dezinfikováno a vy věci můžete v klidu používat.

Air Capsule má navíc na horní straně Qi bezdrátovou nabíječku s výkonem 10 W a tak se zařízení dá použít i na nabití mobilu nebo sluchátek. Pokud tuto funkci nepotřebujete, koupíte druhý model Capsule bez nabíječky, vyjde o 300 Kč levněji. Pro ba platí, že se k síti připojí přibaleným USB-C kabelem.

Působení UV paprsků se vypíná automaticky po 8 minutách, nebo při otevření dvířek, nehrozí tak ozáření vašich prstů apod. Vnitřní prostor je velkorysý, vejdou se i sluneční brýle, svazek klíčů apod.

UNIQ LYFRO Beam

UNIQ Lyfro Beam koupíte za 949 Kč (30.8.2021) na webu Smarty.cz

Pokud potřebujete dezinfikovat větší zařízení a povrchy, které se do pouzdra Capsule nevejdou, můžete použít cestovní UV lampu. Menší zařízení s rozměry 130 x 32 x 15 mm jednoduše nabijete z USB-C kabelu a vydrží používat až 3 hodiny v kuse. V elegantním koženém pouzdru ho lze mít u sebe, v batohu nebo kdekoliv v autě.

Na boku stačí zapnout přepínačem, na displeji pak vyberete jednu ze tří nastavených časových voleb – 30 – 60 – 180 sekund, kdy paprsky UV budou svítit. Není tak potřebva držet nějaké tlačítko, režim se vypne po uplynutí doby.

Spodní část tyčinky má rovnou tři UV diody, ty snadno ozáří například notebooky, klávesnice, povrch stolu, oblečení, dětské hračky a další předměty, které je nutné dezinfikovat. Při otočení tyčinky, která je zapnutá, se UV diody automaticky vypnou, aby nedošlo k záření do očí nebo třeba na pokožku.

Reklama