Update Lumia Black máme za sebou, podívejte se na novinky

Reklama

Očekávaný update Lumií právě probíhá a naše redakční Lumia 820 se rovněž dočkala. Inovace jsou příjemné, pojďme se na ně podívat z blízka.

Lumiablack_inovace_3Lumiablack_inovace_5Lumiablack_inovace_4

Řada uživatelů uvítá vlastní vyzváněcí tóny pro jednotlivé kontakty, SMS, e-maily. Nastavení je jednoduché přímo v menu Vyzváněcí tóny a zvuky. V případě kontaktů stačí editovat každý kontakt zvlášť a vybrat zvonění dle potřeby.

Lumiablack_inovace_2Lumiablack_inovace_1Lumiablack_inovace_9Lumiablack_inovace_6

Rychlý přehled – tzv. Nokia Glance Screen 2.0 – najdete v nastavení, umožňuje zobrazení informací na displeji telefonu v případě pohasnutí displeje. Aktivovat lze trvalé svícení informací nebo jen v případě mávnutím ruky nad čidlem nad displejem. Také se nabízí interval, tedy informace viditelné nakrátko. Aktivovat se dá noční režim, kdy se informace mohou zobrazovat v tlumené barvě – červené, zelené a modré.

Lumiablackinovace_10Lumiablackinovace_11

 

Konečně lepší multitasking! Novinkou je fakt, že na pozadí spuštěné aplikace se dají jednoduše zavřít stiskem křížku v náhledu, který se zobrazí přidržením šipky zpět pod displejem. Rovněž přibyl popisek aplikace u spodního okraje.

Lumiablack_inovace_7Lumiablack_inovace_8

Režim v autě – v případě řízení v autě (je aktivována GPS autonavigace) můžete v Lumii deaktivovat oznámení kromě SMS a hovorů, nebo je vypnout také. Jednoduše nebudete při řízení ničím a nikým rušeni.Režim v autě se může spustit po spojení s bluetooth handsfree v autě, stačí přidat zařízení do seznamu.

Na Lumie s aktualizací lze stáhnout aplikace:

  • Nokia Beamer – pro snadné sdílení dat přes prohlížeč HTML5 při skenování QR kódu s odkazem. Stahujte zde.
  • Nokia Storyteller – aplikace původně přišla na Lumiích 1520 a 2520, nyní ji budete mít také. Nahromaděné fotky podle data a míst roztřídí a vytvoří příběh. Stahujte zde.

Reklama