URL zkracovátka zdarma: šetřete znaky a čas (aplikace)

Reklama

Komunikujte efektivně a neplýtvejte svým časem – k zasílání internetových odkazů využívejte URL zkracovátka. S těmito aplikacemi se dají jednoduše ukládat do schránky, vkládat do SMS, e-mailů, sociálních sítí. Které zvolíte vy?

Zkracovače URL fungují pro tvorbu krátkých internetových odkazů, které se dají dále posílat přes SMS, e-mail, publikovat na sociálních sítích. Nezabírají tak mnoho znaků a vedou ke stejnému cíli, jako původní URL. Pro funkci URL zkracovačů jsou potřeba datové přenosy. I bezplatná URL zkracovátka se dají pohodlně využívat, několik jsme vybrali z Marketplace pro Windows Phone. Co vše umí?

Bit.ter – zaplní Twitter

Odkaz ke stažení

Jednoduchá aplikace umí jedním tlačítkem zkrátit URL odkaz ve formátu Bit.ly. Aplikace se po autorizaci propojí s účtem na Twitteru, kde stiskem dalšího tlačítka Post umístí odkaz. Pokud zatrhnete vložení titulku stránky ke zkrácenému odkazu, bude tam také před odkazem. Na Twitter kromě můžete dopsat libovolný text, zbývající znaky se ale neodpočítávají. Aplikace pracuje svižně a pro fanoušky Twitteru jako dělaná, chybí ikony pro vložení do zpráv.

URL Shortener+ – vkládá do SMS a e-mailu

Odkaz ke stažení

Tahle zkracovací aplikace už je o něco propracovanější. Po vložení dlouhé URL adresy si můžete zvolit, přes jakou službu se bude link krátit. Nachystány jsou Bit.ly, Goo.gl, Is.gd, Mo.by, Rdd.me, Tinyurl.com, To.ly. Krátký odkaz se dá vložit do schránky stiskem levého tlačítka ve spodní části, prostředním se vloží do rozepsané SMS a to zcela vpravo link uloží do konceptu e-mailu. Vše funguje rychle a jednoduše, chybí tu propojení se sociálními sítěmi, pokud by někdo hledal.

Url Shortener – adresy krátí a prodlužuje

Odkaz ke stažení

Pokud si chcete zjistit cíl krátkého odkazu, budete potřebovat tuto aplikaci. Tzv. URL Expander vložením krátkého linku a stiskem tlačítka Expand prozradí plnou URL adresu. Druhá záložka aplikace funguje obráceně. Zkracuje se přes Bit.ly a odkazy se hned nabízejí k vložení do schránky. Aplikace už neumí vkládat do zpráv, e-mailů nebo na Twitter.

Goog.gl – miluje sítě

 

Odkaz ke stažení

Neoficiální aplikace využívá zkracovač Googlu a podle toho se náležitě vybarvil. Po vložení dlouhé URL stačí klepnout na logo Goo.gl a obratem získáte krátký odkaz. Jak napovídají ikony níže, ihned se dá vložit do SMS, kopírovat do schárnky, otevřít v prohlížeči nebo sdílet na sociálních sítích, k nimž jste připojeni (Facebook, Twitter, LinkedIN). K odkazu se dá publikovat i další text.

Link Shrink – pro email i SMS

Odkaz ke stažení

Aplikace spolupracuje se službami Bit.ly a Tinyurl, stačí zvolit klepnutím. Velké políčko slouží na vložení nebo napsání dlouhé URL, tlačítko Shrink následně krátí. Dvě spodní tlačítka odkaz vloží do rozepsané SMS nebo e-mailu. Jednoduché a přehledné, z vybraných se mi asi líbí nejvíce.

Reklama