V bezpečí: nová aplikace pro nebezpečí

Reklama

Autoři populární a už několikrát osvědčené aplikace Záchranka přicházejí s další nouzovou aplikací V bezpečí. Úkolem je zavolat si pomoc, dát o sobě vědět i kontaktovat blízké.

v_bezpeci_2v_bezpeci_3v_bezpeci_4

Aplikace V bezpečí navazuje na tématiku Záchranky. Tentokrát však jde dalším směrem, nejde o poskytnutí první pomoci, nýbrž o přivolání pomoci. Hodit se může při návratech domů v noci a podobně. Po spuštění aplikace nastavíte telefonní číslo a vaše jméno v profilu, poté lze uložit 5 kontaktů, kteří mohou dostat vědět, kde se nacházíte.

v_bezpeci_6v_bezpeci_7v_bezpeci_5v_bezpeci_8v_bezpeci_9v_bezpeci_10

Hlavní částí aplikace je velké tlačítko Spustit alarm, které spustí sirénu a okamžitě odesílá na kontakty informace, že se něco děje. Tři tlačítka níže  umožní rychlé sdílení GPS polohy a odeslání na kontakty, praktické je simulování hovoru, kdy mobil začne vyzvánět a změnit lze i jméno volajícího pro větší uvěřitelnost. Nechybí ani v nastavení možnost takový hovor „objednat“ v řádech minut dopředu. Časovač zase odpočítává minuty do spuštění alarmu, jako v prvním případě. Rychlé volání 158 zajistí posuvník. Zkrátka stačí mít aplikaci spuštěnou a rychle ji využít, když se nebudete cítit v bezpečí či budete napadeni, osloveni neznámými lidmi apod.

Reklama