V Británii startuje charitativní virtuální operátor

Reklama

Zatímco u nás horko těžko spouštíme prvního virtuálního operátora, například ve Velké Británii jich už mají tolik, že si mohou dovolit experiment. Virtuální operátor TPO se zavázal, že čtvrtinu svých zisků pošle na charitativní účely. To se pak hned jinak volá, když tím člověk pomáhá.

The People Operator (TPO) je virtuální operátor využívající síť EE (což je sám o sobě zajímavý útvar vzniklý spoluprací T-Mobilu a Orange). Díky tomu má skvělé pokrytí a výhled na brzký start LTE. Prozatím se ale orientuje především na volání a zprávy. Obojí je ve vlastní síti zdarma, mimo síť TPO zaplatíte 0,125 libry za minutu hovoru (3,95 Kč) a 0,075 libry za SMS (2,37 Kč).

Ceny jsou tedy spíše vyšší (i když na poměry českých předplacenek rozumné). TPO nabízí ještě balíčky s větším počtem minut či zpráv za výhodnější cenu, jejich analýza ale není v současné době důležitá. Co je zajímavější je celý koncept operátora. Nabízí srovnatelné (nebo nižší) ceny než ostatní britští operátoři, z tohoto pohledu vám tedy může být úplně jedno, s kým voláte. Na rozdíl od nenasytných nadnárodních molochů ale čtvrtinu svých zisků pošle na charitu.

Kdyby se k témuž rozhodli čeští operátoři, měla by podobná nadace k dispozici několik miliard korun ročně. Kolik to bude v případě TPO, to samozřejmě zatím nevíme. Na stránkách ani nemají příliš rozvedeno, co budou z odložených peněz podporovat. Nápad je to ale rozhodně zajímavý.

Reklama