V Brně zaplatíme za šalinu mobilem, hodinkami nebo kartou

Reklama

Od 1. července se bude v Brně platit za MHD chytře a bezkontaktně přímo ve vozech – stačí ke čtečkám přikládat mobily s NFC platbami, hodinky nebo rovnou kartu.

V Brně se 1. července spuští elektronické odbavení cestujících v zónách 100+101, nově půjdou virtuální jízdenky koupit přímo ve vozech hned po nástupu. Kromě tradičních papírových jízdenek, SMS jízdenek, aplikace Poseidon a předplatních jízdenek tu máme konečně chytrý systém plateb s jednoduchým pouužitím. Systém Pípni a jeď má zcela nahradit prodej jízdenek u řidičů, jak to funguje?

Pro platbu stačí najít elektronický označník s displejem a symbolem NFC – k němu pak přiložit po nástupu kartu, mobil s NFC platbami nebo hodinky s aktivními platbami. Systém automaticky započítá hodinou jízdenku za 25 Kč. Pokud pojedete kratší dobu než 15 minut, pípněte si znova při výstupu a systém naúčtuje jen 20 Kč za 15minutovou jízdenku. V případě, že budete jezdit během 24 hodin víckrát a budete si svědomitě pípat nástupy, započítá se vždy nejdelší jízdenka za 90 Kč, tedy se dá pěkně ušetřit. To se může hodit, když nevíte, jak často během dne pojedete a nechcete si hned ráno kupovat celodenní jízdné.

Účtování systému Pípni a jeď probíhá v noci po vyhodnocení počtu pípání a tak se strhne konečná částka. Na terminálech jde koupit i extra jízdenky nebo zaplatit za jiného cestujícího, stačí na displeji zvolit vhodný výběr.

Reklama